w

Czujesz się źle? Popracuj nad swoimi emocjami!

W zdrowym ciele zdrowy duch!  Popracuj nad swoimi emocjami, czasami nawet duch może mieć problemy. Tymi problemami są nasze emocje, nad którymi w dzisiejszym świecie po prostu nie panujemy,warto nad nimi popracować. Biegniemy przed siebie, często w wyścigu szczurów. Ignorujemy swoją intuicję, nie chcąc żyć tu i teraz. Marzymy o zaszczytach, pieniądze i sławie. I cierpimy – na duszy właśnie.

Techniki emocjonalne potrafią poradzić sobie z tym problemem i emocjami. Warto się z nimi zaznajomić. Chociaż wiele osób uważa, że emocje nie mają wpływu na ciało, okazuje się, że jest wręcz odwrotnie. Sami możemy doprowadzić do destrukcji, wystarczy, że dusimy w sobie wszystkie uczucia, bo tak trzeba. A wręcz nie wolno tego robić.

Technik emocjonalnych jest wiele i nie sposób wszystkich wymienić. Istotny jest szeroko pojęty, pozytywny relaks. Dobrze, jeżeli towarzyszy mu pełne wyciszenie. Wtedy łatwiej znaleźć nam sens życia, odpowiedź na trudne pytanie czy podpowiedź, jak żyć dalej.

Nasze emocje mają wpływ na całe życie – dlatego warto o nich pamiętać i pracować nad swoimi emocjami. Nie ignorujmy swoich potrzeb i znajdujmy czas dla siebie. To bardziej potrzebne niż awans w pracy czy wygrana w konkursie artystycznym. Zwyciężać będziemy tylko ze zdrowym duchem. Wystarczy, że przynajmniej pięć minut dziennie wsłuchamy się w siebie i w swoje potrzeby, za pomocą dostępnych technik.

Kto wie, może uda nam się pozbyć przewlekłych dolegliwości fizycznych, wywołanych stresem i natłokiem obowiązków?