w

Rzeczy, które musisz wypróbować, zanim sięgniesz po antydepresanty

Jeżeli ciągle czujesz się przygnębiony, to chciałbyś pozbyć się tego uczucia jak najszybciej. Depresja natomiast to już nie jest tylko smutek, ale choroba, która w poważny sposób może zaburzyć Twoje funkcjonowanie.

Zanim zdecydujesz się na wizytę u specjalisty, po receptę wypróbuj te 5 sposobów na poprawę nastroju.

Zmień swoje myślenie

Bardzo często to, co czujemy, jest spowodowane naszym myśleniem. Spróbuj na chwilę zatrzymać się i przeanalizować swoje myślenie, zastanowić się, czy aby na pewno Twoje myślenie jest racjonalne. Spisz na kartce wszystkie swoje negatywne myśli i spróbuj zmienić je na bardziej pozytywne.

Zmień negatywne nastawienie

Zobacz czy przypadkiem nie żyjesz w ciągłym negatywnym nastawieniu do samego siebie, jak i do świata. Zamiast myśleć „nie dam rady”, „nie nadaję się” spróbuj popatrzeć na świat bardziej pozytywnie.

Bądź aktywny

Ludzie, którzy poddają się depresji, bardzo często rezygnują z aktywności nawet tej, która sprawia im przyjemność. To bardzo nie dobrze, bo nawet naukowcy twierdzą, że ruch poprawia nam nastrój. Dlatego, zamiast siedzieć i zamartwiać się lepiej zmuś się do ruchu.

Oddziel się od depresji

Spróbuj spojrzeć na swoją depresję jak na coś, co nie leży w Twoim wnętrzu, ale na coś, co stoi obok. Możesz nawet dla niej wymyślić inną nazwę. Stań obok niej i zobacz jakie zachowania wymusza na Tobie, a łatwiej Ci będzie z nimi walczyć.

Poszukaj tych momentów, kiedy czujesz się lepiej

Może ostatnio był czas, kiedy czułeś się lepiej i byłeś w lepszym nastroju. Zastanów się, co się wtedy wydarzyło, jakie sytuacje powodują, że czujesz się lepiej i staraj się unikać tych, co powodują uczucie przygnębienia.