w

Związek bez kłótni jest związkiem idealnym?

Związek bez kłótni i awantur? To się nie może udać!

Niekiedy można usłyszeć o związkach określanych mianem „idealnych”. Zazwyczaj podkreśla się w takim wypadku kilka ważnych elementów, takich jak mocne przywiązanie, reakcje romantyczne oraz brak konfliktów.

Czy rzeczywiście jest to perfekcyjna relacja?

Kłótnie, sprzeczki czy też pewnego rodzaju utarczki pozwalają na stworzenie granic, które partnerzy w ten sposób stawiają. Bez tego nie można mówić o pełnej relacji, a jedynie o pewnego rodzaju iluzji, którą osoby zakochane tworzą dla własnej wygody czy też komfortu.

Granice i umiejętność ich określenia pomaga w sytuacji kryzysowej. Mogą być on wynikiem przeróżnych sytuacji oraz niespodziewanych życiowych zakrętów. Jeśli związek nie został wypracowany, a przede wszystkim przygotowany na tego rodzaju ewentualność, wówczas może okazać się, że pomimo swojej pozornej „idealności” przestaje istnieć.

iStock

To niesamowicie ważny aspekt, szczególnie w kontekście umacniania swoich uczuć i nauki życia z drugą osobą. Bez tego, nawet najbardziej dopasowane osoby, nie będą wstanie przetrwać.

Zobacz: 4 filary udanego związku. To musisz wiedzieć o swoim partnerze!

Do czego prowadzi kłamstwo w związku?

Warto jednak rozgraniczyć kłótnie od ciągłych awantur i toksycznego traktowania. Dobrze jest analizować swój związek pod wieloma kątami, choć jak wiadomo, trudno jest to wykonać szczególnie w pierwszej fazie związku czyli w silnym zakochaniu. Niemniej jest to dla korzystne i może uchronić nas od dalszych komplikacji.

Świadomi partnerzy potrafią dostrzegać swoje błędy i uczą się rozwiązywać kryzysy, ale nie uciekają od nich. Naturalnym elementem każdej relacji są kłótnie i dobrze jest być ich świadomym i konstruktywnie je wykorzystywać.