w

5 nawyków par, które nie są ze sobą szczęśliwe

Aby związek nazwać udanym i szczęśliwym, konieczne jest wykonywanie stałej, codziennej pracy. W innym przypadku nie przetrwa.

fot. Canva
Te nawyki charakteryzują nieszczęśliwe pary. / Canva

Trzeba wciąż doglądać ogniska, podgrzewać ogień i dbać o to, aby nie zgasł. Nawet niezwykle silne uczucie może nie wystarczyć, jeśli pomiędzy partnerami można zauważyć te 5 nawyków.

Agresja z jednej lub drugiej strony

Może się ona objawiać w różny sposób, jednak chodzi nam o tę pasywną. Należą do niej wyśmiewanie, szydzenie, ignorowanie obecności, czy też pogardliwe wypowiadanie się na temat drugiej osoby, nie tylko pomiędzy partnerami, ale również w towarzystwie.

Wracanie do przeszłości

Zapomnij o przeszłości, jeśli chcesz tworzyć z kimś przyszłość. Nie ma co odgrzewać starych kotletów. Każdy z nas ma przeszłość – lepszą, gorszą, bolesną, radosną. Nowy związek to nowy etap, czysta kartka. Nie ma potrzeby wracać do tego co było. Może to tylko krzywdzić drugą osobę.

Razem, a jednak wciąż osobno

Mieszkacie razem, wychowujecie dzieci, macie psa… a jednak wolny czas spędzacie bez siebie. Bo w końcu już za dużo macie go w domu. A jednak w domu to obowiązki i codzienność, a wyjście na spacer, na kolację, do kina czy wspólne wakacje to coś zupełnie innego.

jak rozpoznać manipulatora
Co wpływa negatywnie na związek? / Pexel.scom

Brak zainteresowania życiem drugiej osoby

To już granica, której nie powinno się przekraczać. Kiedy jedna osoba dzieli się z nami czymś, co wydarzyło się w jej życiu, nie należy jej ignorować. Wręcz przeciwnie, trzeba okazać jej zainteresowanie, opiekę, współczucie. Wszystko to, czego potrzebuje. W końcu opowiada nam o czymś nie bez powodu.

Wspólne chwile z telefonem w ręku

Kiedy już uda Wam się wyjść na kolację, albo chociaż włączyć film w domu, tylko we dwoje… druga strona wyjmuje telefon. Rzeczywiście, to idealny moment na przeglądanie social-mediów i całkowite ignorowanie partnera. Nie tędy droga. Związek to uważność, cierpliwość i bliskość.