w

3 zasady, które uczynią Twój związek silniejszym

Żeby związek rozwijał się i umacniał nie wystarczy sama miłość. Możemy kogoś mocno kochać, a mimo to doświadczać oddalania się od siebie. Naczelna zasada mówi o tym, że o związek należy dbać. I to ze szczególną starannością!

Jakie codzienne działania mogą pomóc w utrzymaniu relacji na odpowiednim poziomie?
Poznaj kilka zasad, dzięki którym twój związek będzie silniejszy.

Nigdy nie chodźcie spać pokłóceni

Kłótnie zdarzają się w każdym związku i są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, niż tłumienie w sobie negatywnych emocji. Kluczowe jest jednak to, co następuje później. Obrażanie się i ciche dni nie sprzyjają budowaniu silnej relacji. Ustalając zasadę, że nieporozumienia należy wyjaśniać, zaoszczędzicie sobie sporo nerwów i nie dopuścicie do zaogniania konfliktu.

Czasami może się zdarzyć, że emocje są zbyt silne lub jesteście zbyt zmęczeni, aby wyjaśnić sprawę tego samego wieczoru. Nie musi to oznaczać łamania tej zasady. Możecie ustalić, że wrócicie do tematu następnego dnia, a to już inne podejście, niż nie odzywanie się do siebie i odwracanie plecami.

Pamiętajcie o słowie „dziękuję”

Kiedy ostatni raz z twoich ust padło słowo „dziękuję”? Lubimy wymagać od drugiej osoby szeregu czynności i szybko uznajemy wykonywanie ich za normę. Bardzo łatwo przychodzi nam również wytykanie błędów i niedociągnięć. To, co jest natomiast największym motywatorem do działania leży zupełnie gdzie indziej.

Zamiast skupiać się na negatywnych kwestiach, zastanówcie się za co możecie sobie nawzajem podziękować.

Docenianie tego, co druga osoba robi w związku i mówienie sobie o tym jest bardzo mocnym fundamentem w budowaniu silnej relacji. Jeśli nie macie takiego nawyku, najwyższy czas go wypracować.

Mówcie o swoich uczuciach i oczekiwaniach

Nigdy nie zakładaj, że partner domyśli się tego, co czujesz i dostosuje do tego swoje zachowanie. W dobrej relacji partnerzy otwarcie mówią o swoich oczekiwaniach. Chcesz częściej słyszeć słowo „kocham”? Powiedz o tym wprost. Być może twój partner nie zdaje sobie sprawy, że jest to dla ciebie ważne.

Nie zapominajcie również o mówieniu o swoich emocjach. Zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Powiedzenie co nam leży na sercu jest lepsze niż nieustanne tłumienie w sobie złości.