w

Sekrety udanego związku. Czy wiesz na czym polegają?

Udany związek to ten, który ma solidne fundamenty. Każdy wie, że podstawą jest szczere uczucie, a partnerów powinna cechować szczerość i lojalność. Wśród elementów dobrego związku nie może również zabraknąć odpowiedniej komunikacji, dzięki której obie strony mogą otwarcie mówić o swoich potrzebach.

Związek dwojga ludzi to zetknięcie się ze sobą dwóch różnych osobowości oraz szeregu odmiennych przyzwyczajeń. / iStock

Okazuje się jednak, że nawet przy spełnieniu tych kryteriów wiele związków ostatecznie rozpada się. W czym tkwi w takim razie sekret udanego związku? Poznaj trzy elementy, które mogą być kluczem do sukcesu!

Odrzucenie idealistycznych wyobrażeń

Wiele kobiet ma w swojej głowie gotowy scenariusz odnoszący się do tego, co, kiedy i jak ma pojawić się w ich związku. Romantyczne randki, pierwsze wspólne wyjazdy, czy też zaręczyny – wszystko to powinno wyglądać tak jak w wyobrażeniach. Wszelkie odstępstwa budzą bowiem wątpliwość, czy to aby na pewno ten jedyny.

Sekret udanego związku tkwi natomiast w wyzbyciu się dążenia do „ideału” i otwartości na nieznane. Nieznane może się okazać czymś lepszym, niż utarte schematy.

Umiejętność odpuszczania

Związek dwojga ludzi to zetknięcie się ze sobą dwóch różnych osobowości oraz szeregu odmiennych przyzwyczajeń. Nawet najlepiej dobrane pary nie będą zgadzać się ze sobą we wszystkim. Szkopuł polega na tym, aby nie próbować na siłę zmieniać wszelkich „złych” nawyków drugiej połówki.

O wiele lepiej sprawdza się natomiast umiejętność odpuszczania i odróżniania rzeczy istotnych od tych, o które nie warto drzeć kotów.

Dbałość o zachowanie ważnych gestów

Prawdziwie udane związki to te, które nie dały ponieść się rutynie i mimo upływu czasu pielęgnują wspólne chwile. Jak dokładnie to robią? Nie rezygnują z ważnych gestów i wspólnych nawyków.

Poranna kawa wypełniona krótką rozmową, celebrowanie ważnych wydarzeń, czy weekendowe seanse filmowe, to rytuały, dzięki którym łącząca ludzi więź stale jest silna.