w

Jak znaleźć miłość życia?

Mówi się, że miłość przychodzi do nas w najmniej spodziewanym momencie. Pojawia się nagle albo powoli kiełkuje przeradzając się w coraz silniejsze uczucie. Niektórzy wierzą w przeznaczenie i czekają, aż los postawi na ich drodze tę właściwą osobę. Inni biorą sprawy w swoje ręce i usilnie szukają drugiej połówki.

Czy wszystkich czeka happy end? Co zrobić, jeśli mimo upływu czasu ciągle jest się samotnym?

Pozbądź się negatywnych uprzedzeń

Być może masz za sobą nieudane relacje, które pozostawiły po sobie uczucie żalu i złości. Pielęgnowanie doznanej krzywdy i trwanie w bojowym nastawieniu do płci przeciwnej nie jest dobrym rozwiązaniem. Niektóre osoby chcąc uchronić się przed kolejnym cierpieniem tworzą negatywny obraz związków powtarzając, że „wszyscy mężczyźni są tacy sami”, „kobiety patrzą na pieniądze” lub inne, mocno generalizujące zdania.

Wrogie nastawienie zamyka możliwość poznania kogoś naprawdę wartościowego, bo z góry wszystkich przekreśla. Pamiętaj, że twoje doświadczenia, choć ważne, nie dają ci oglądu na cały świat.

Zastanów się, kogo tak naprawdę szukasz

Istnieje grono kobiet, których ciągnie do tak zwanych bad boyów, zapewniających im sporą dawkę emocji. Każdy ich związek kończy się jednak rozczarowaniem, bo okazuje się, że same emocje nie wystarczają. A zwłaszcza, jeśli z biegiem czasu są one głównie negatywne! Podobne błędy popełniają mężczyźni, wiążąc się jednym typem kobiet, prezentującym określone cechy charakteru.

Warto przemyśleć, jakiej osoby tak naprawdę potrzebujemy. Zastanowienie się jest o tyle ważne, że czasami nieświadomie powielamy pewne schematy wchodząc w związek z nieodpowiednimi dla siebie osobami.

Wyjdź do ludzi

Jeśli twoje życie przemija w schemacie praca-dom być może musisz nieco pomóc swojemu szczęściu. Pomyśl, co sprawia ci przyjemność i zacznij wychodzić z domu. Odwiedzaj ciekawe miejsca, rozmawiaj z napotkanymi osobami i staraj się być otwartym na nowe znajomości. Oczywiście, miłość można spotkać nawet „z rogiem” w sklepie, ale jeśli nie stało się to przez ostatnie kilka lat, istnieje ryzyko, że w kolejnych również to nie nastąpi!

Zobacz: Dlaczego nie wychodzi Ci w miłości?

Odpuść i ciesz się swoim życiem

Jeśli będziesz postępować według powyższych zasad to znak, że jesteś na dobrej drodze. Nie skupiaj się więc na miłości jako na braku i nie wypatruj w każdym potencjalnego kandydata na partnera. Po prostu załóż, że miłość przyjdzie w swoim czasie. Odpuść, skup się na sobie, a wtedy… z pewnością się pojawi.

Zobacz także: Miłość przychodzi do nas 3 razy