w

3 cechy osób pewnych siebie, które nie są zauważalne dla innych

Kiedy oczami wyobraźni widzimy osobę pewną siebie najczęściej jest to obraz człowieka o odpowiedniej postawie, gestach i mimice. Często towarzyszy mu wysoko uniesiona głowa, wyprostowane ramiona i nonszalanckie ruchy.

Oprócz kwestii wizualnej jako osoby pewne siebie uznajemy te, które nie boją się mówić tego, co myślą i potrafią bronić swojego zdania. Niektórzy jednak „grają” i udają kogoś, kim nie są naprawdę. Próbują stworzyć wizerunek własnej osoby, który zapewni im szacunek ze strony otoczenia.

Jak poznać, że czyjeś zachowanie jest autentyczne? Poznaj „niewidzialne” cechy osoby pewnej siebie!

Po pierwsze osoba prawdziwie pewna siebie nie jest wrogo i negatywnie nastawiona do otoczenia.

Nie obraża i nie hejtuje

Nie ma potrzeby nikomu niczego udowadniać i podbudowywać własne ego poprzez ubliżanie innym! Jeśli masz w otoczeniu osobę, która notorycznie kogoś wyśmiewa i uważa się za kogoś lepszego, nie myśl, że jest to jej prawdziwa twarz. Pod maską pewności siebie często kryje się zazdrość i kompleksy.

Potrafi odpuścić

Człowiek, którego cechuje pewność siebie nie ma problemu z wzięciem odpowiedzialności za swoje czyny. Co to oznacza? Między innymi to, że bez problemu potrafi przyznać się do winy. Nie boi się bowiem utraty swojej pozycji i nieprzychylnej oceny ze strony otoczenia. Ma wystarczająco wysokie mniemanie o sobie i popełnione błędy nie są w stanie tego zmienić. Osoba, której brakuje pewności, będzie uparcie trwała „przy swoim” nawet jeśli zorientuje się, że nie ma racji. Nie będzie powiem chciała być negatywnie postrzegana przez otoczenie.

Zobacz: 5 cech osobowości, które posiadają ludzie sukcesu

Cieszy się z sukcesów innych

Umniejszanie sukcesów innych lub pozorne cieszenie się z nich to domena zazdrośników. Taka osoba uśmiecha się i gratuluje ci osiągnięcia, ale wewnątrz aż ją skręca, że to właśnie tobie coś się udało. Osoba pewna siebie wręcz przeciwnie – potrafi szczerze cieszyć się razem z innymi, ponieważ ich sukcesy nie są zagrożeniem dla jej poczucia własnej wartości.

Podsumowując, istnieje spora różnica między pozorną, a prawdziwą pewnością siebie. Pamiętając o powyższych cechach będziesz w stanie rozpoznać kto w twoim otoczeniu jest autentyczny.

Zobacz także: Co zobaczysz na obrazku jako pierwsze, zdradzi sekret Twojej osobowości