w ,

Nie popełniaj tych błędów, by nie zrujnować swojego małżeństwa!

Czasem związek się rozpada. Często wydaję się, że winę za rozpad związku ponosi ta strona, która zdradziła lub oszukała, przeczytaj kilka wskazówek, jak nie zrujnować swojego małżeństwa.

Ale kiedy przyjrzymy się głębiej, jak wyglądała relacja mężczyzny i kobiety w małżeństwie, zanim doszło np. do zdrady, to można zauważyć, że czasem ta druga strona ponosi większą odpowiedzialność i swoim zachowaniem względem męża czy żony popchnęła ich w objęcia innej osoby.

Poniżej przedstawiamy, które zachowania względem współmałżonka mogą zniszczyć Wasze małżeństwo.

Stawianie dzieci na pierwszym miejscu

Łatwo jest kochać dzieci tak po prostu bezwarunkową miłością, podczas gdy miłość małżeńska jest ciągłą pracą nad sobą i nad związkiem. Może nawet nie zauważasz, że tak aranżujesz swoje wypady z dziećmi, żeby twój małżonek w nich nie uczestniczył.

Być może wieczory i noce spędzasz w pokoju z dziećmi, obdarowując ich swoją czułością, a zapominasz, że Twój współmałżonek też jej potrzebuje.

Nie wyznaczanie jasnych granic swoim rodzicom

Pozwalasz na to, aby rodzice wpadali co chwilę w odwiedziny, wykonywali za Was obowiązki domowe, a nawet w Waszej obecności zwracali uwagę Waszym dzieciom. Pilnuj autonomii swojej rodziny.

Zaprzestanie rozmów

Nie rozmawiasz już ze współmałżonkiem o tym wszystkim, co Cię boli, tylko lecisz wygadać się przyjaciółce lub topisz smutki na piwie z kolegami. Nie można pozwolić, aby w małżeństwie dopadło nas zniechęcenie do wspólnych rozmów, które nie zawsze są proste.

Wybuchy złości

Kiedy chcesz za wszelką cenę, aby Twój dom był oazą spokoju. Wiele rzeczy przemilczasz i zaczynasz dusić w sobie. Uważaj, ponieważ pewnego dnia i dojdzie do strasznej awantury, bo człowiek nie jest w stanie trzymać w sobie tego wszystkiego zbyt długo.

Oby to nie była awantura, na której końcu jedna osoba się po prostu spakuje i wyjdzie.