w

Czas się rozstać? 6 oznak, że to już koniec

Czasem bardzo ciężko się przyznać, że z naszym związkiem dzieje się coś nie tak.

Co prawda relacja przestała być sielanką i przynosi nam więcej bólu niż radości, ale podświadomie się do tego nie przyznajemy, ponieważ boimy się samotności lub nie chcemy rezygnować z wspólnych planów na przyszłość. Czasem jednak rozstanie jest najlepszym rozwiązaniem.

Sprawdź, kiedy warto rozważyć tę opcję! Przedstawiamy najczęstsze symptomy, że czas się rozstać!

Jesteś w związku, ale czujesz się samotna

Co prawda jesteś w związku, mieszkasz z nim, ale pomimo to czujesz się bardzo samotna. Niemalże wszystkie sprawy musisz załatwiać sama i masz wrażenie, że nie interesuje go nic, co jest z Tobą związane. Twój partner przestał pytać, jak Ci minął dzień, jak było w pracy i na co masz ochotę na kolację. Czujesz się niewidzialna i masz wrażenie, że zupełnie przestałaś móc na niego liczyć.

Co więcej, odnosisz wrażenie, że wszyscy inni ludzie na świecie są dla niego ważniejsi niż Ty. Jeśli właśnie tak jest, to znak, że czas pójść w dwie przeciwne strony. Nie ma nic gorszego niż samotność w związku!

Symptomy, że czas się rozstać – kłótnie to dla Was codzienność

Codzienne kłótnie niemalże o wszystko – brzmi znajomo? Wolisz spędzać czas poza domem niż do niego wracać i znowu się denerwować? Uciekaj! Szkoda Waszych nerwów na ciągłe potyczki i niesnaski.

W partnerstwie i miłości powinniście się wzajemnie wspierać i szanować. Jeśli Wasz związek zaczął polegać jedynie na poszukiwaniu coraz to kolejnych powodów do kłótni i więcej rzeczy Was dzieli niż łączy, to warto porozmawiać o rozstaniu. Spokój jest zawsze więcej warty od nieudanej relacji!

Zaczynasz dostrzegać coraz więcej jego wad

Pamiętasz, kiedy się zakochiwałaś i wszystko w nim wydawało się idealne? Teraz dostrzegasz coraz więcej wad i zasadniczo wszystko Ci w nim przeszkadza? Nie próbuj na siłę zmieniać jego zachowania i przyzwyczajeń, po prostu postaraj się zmienić faceta!

Symptomy, że czas się rozstać – interesujesz się innymi mężczyznami

Miłość to czas, kiedy poza drugą połówką nie widzi się świata. Oczywiście nie ma nic złego w poznawaniu nowych ludzi i rozmowach z nimi, ale kiedy te rozmowy coraz częściej przeradzają się we flirt, to czas się zastanowić, dlaczego właściwie sobie na to pozwalasz? Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że Twój partner przestał Ci wystarczać i szukasz dla niego zastępstwa.

Czujesz się nieszczęśliwa

Miłość powinna wiązać się ze wsparciem, przyjaźnią i zrozumieniem. Kiedy pomimo bycia w związku czujesz się nieszczęśliwa, powinnaś pomyśleć, co jest tego przyczyną. Nie możesz mu zaufać? Nie czujesz się ważna? Może on Cię okłamuje lub zwyczajnie przestał pociągać? Nie pozwól się ranić!

Zawalcz o własne szczęście, nawet jeśli miałoby to się wiązać z poszukiwaniem nowego partnera.

Coraz to przyłapujesz go na kłamstwie

Twój facet kłamie? Nie mówi Ci prawdy nawet w najdrobniejszych sprawach? Wychodzi i nie mówi, gdzie i na ile? Pozwala, abyś się o niego martwiła i nie widzi w tym nic złego? Nieraz przyłapałaś go na kłamstwie, a w dodatku ciągle ma swoje sprawy do załatwienia, o których nie chce Cię informować?

Musisz się poważnie zastanowić, po co Ci związek z kimś, komu nie możesz zaufać i kimś, kto nie potrafi zaufać Tobie. Czy naprawdę potrafisz być w takiej relacji szczęśliwa?