w

Najgorsze męskie cechy – ten typ szybko Cię zmęczy!

Poznałaś nowego faceta albo różowe okulary powoli zaczynają Ci opadać. Niezależnie od przyczyny – zaczynasz zauważać kilka jego drażniących cech. “Dam radę – są gorsi!” – myślisz. Gwarantuję jednak, że jeśli facet ma chociaż jedną z tych cech, szybko da Ci w kość…

Pan Maruda

Dzień zaczyna od narzekania. Na co? Na wszystko! Kołdra się zagięła i gniecie w nogę, mucha wleciała do pokoju, obiad na mieście był droższy o 2 zł, niż powinien, pies stanął mu na bucie, a w telewizji nadają nudny program.

Nic, na co Pan Maruda może ponarzekać, nie zostanie niezauważone. Niby nie ma w tym nic złego, ale… wieczne “gderanie” będzie Cię irytować i męczyć – tym bardziej, jeśli jesteś empatyczna.

Automatycznie poczujesz się w gotowości do pomocy. Skoro on narzeka, to znaczy, że jest mu źle – a Ty zechcesz mu pomóc. Panu Marudzie nie chodzi jednak o pomoc. On po prostu tak ma!

Pan Wiecznie Niezdecydowany

Drugi typ, który przyczyni się do kilku Twoich siwych włosów, to Pan Niezdecydowany. Nic mu nie pasuje, niczego nie jest pewien, nic nie wydaje się dostatecznie przekonujące.

Podejmowanie decyzji spoczywać będzie na Twoich barkach, ale w zamian prawdopodobnie dostaniesz… listę uwag wobec tego, co mogłaś zrobić inaczej!

Pan Wygodny

Pan Wygodny chciałby wszystko mieć, ale pod warunkiem, że zrobisz to dla niego. To wygodnicki leniuszek, który chce zjeść ciastko i mieć ciastko, a przy tym się dorobić, ale się nie narobić.

Życie z Panem Wygodnym to ciągła walka. Jeśli jesteś podatna, może Cię zdominować. Wtedy Ty będziesz robić za was dwóch, a on będzie siedział i oceniał, czy robisz to dobrze.

Pan Liczygrosz

Po co Ci to, a po co Ci tamto? To można było kupić taniej, a to w ogóle nie było potrzebne – oto codzienność z Panem Liczygroszem. Nie należy mylić tej postawy z oszczędnością i rozsądnym dysponowaniem budżetem.

Najchętniej nic by nie kupował i za nic nie płacił, bo to za drogo! Aha – nie licz za bardzo na to, że gdzieś cię zaprosi. Po co iść do kina, jeśli film można obejrzeć wygodnie w domu (no i nie trzeba nic płacić!).