w

3 błędy, które mogą niszczyć nasz nowy związek

Kiedy wchodzimy w nowy związek i jesteśmy zakochani, wszystko wydaje Ci się piękniejsze. Z nowym partnerem spędzasz każdą wolną chwilę, jest cudownie, a Ty zaczynasz snuć plany na wspólną przyszłość. Pewnego dnia zauważasz, że Twój nowy partner zaczyna odwoływać Wasze wspólne wyjścia.

Myślisz sobie ok, przecież on też ma rodzinę, znajomych może chce nadrobić zaległości. Czas mija, a ty zauważasz, że Twój partner nie chce spędzać z Tobą wolnego czasu. Co się stało? Przecież było tak pięknie, co mogło się wydarzyć?

Być może na początku Waszego związku popełniłaś te błędy.

1# Nachalność

Kiedy utrzymywanie relacji poprzez wspólne spędzanie czasu czy rozmowy zaczyna zabierać wolność drugiej osobie. Utrzymywanie kontaktu poprzez rozmowy telefoniczne, sms-y czy spotkania nie jest zła, dopóki nie prowadzi do naruszenia wolności drugiego człowieka. Zastanów się, czy przypadkiem nie przesadziłaś. Może nachodzenie partnera w pracy czy wysyłanie sms-ów o każdej porze dnia i nocy nie jest dobrym pomysłem.

2# Osaczenie

To jest pułapka, w którą może wpaść każda para. Kiedy zaczynaliście się spotykać, poczułaś, że to może być ten jedyny i nie chciałaś się z nim w ogóle rozstawać. Przesiadywałaś u niego zdecydowanie za długo, osaczałaś go wręcz swoją obecnością na każdym kroku. Pamiętaj, lepiej, żeby związek rozwijał się trochę za wolno niż zdecydowanie za szybko. Każdy potrzebuje odrobinę przestrzeni w życiu.

3# Zbyt szybko dowiedziałaś się o nim wszystkiego

Obejrzałaś już wszystkich jego na facebooku, znasz na pamięć imiona ich znajomych oraz to, czym się zajmują, wiesz, jaka jest jego ulubiona potrawa, co lubi robić a czego nie. To wszystko mogło zadziać się zdecydowanie za szybko. W związku, a zwłaszcza tym nowym, bardzo ważne jest, aby odkrywanie siebie nawzajem nie przychodziło za szybko, a przede wszystkim tempo odkrywania drugiej osoby powinno być takie, aby ona czuła się z tym dobrze.