w

Jesteś zazdrosna? Te zachowania mogą zniszczyć waszą miłość

Zazdrość w związku nie zawsze jest szkodliwa. Wręcz przeciwnie, odrobina zazdrości może zdziałać wiele dobrego. Dodaje nieco pikanterii i pokazuje, że nie jesteśmy obojętni wobec drugiej osoby.

zazdrość w związku
Zazdrość w związku nie zawsze jest szkodliwa. Wręcz przeciwnie, odrobina zazdrości może zdziałać wiele dobrego. / pixabay

Kiedy zazdrości w związku jest zbyt wiele, może solidnie namieszać i sprawić, że nad związkiem zaczynają pojawiać się ciemne chmury. Powód jest prosty – trudno wytrzymać z zazdrośnicą.

Jakich zachowań powinnaś się zatem wystrzegać, żeby nie zniszczyć waszej miłości?

Przeglądnie telefonu

Sprawdzanie prywatnych wiadomości to zaprzeczenie zaufania, jakim powinniśmy obdarzyć swoją drugą połówkę. Nawet, jeśli twój mężczyzna oświadcza, że nie ma nic do ukrycia i daje swobodny dostęp do swojego telefonu, powinnaś mocno zastanowić się nad tego typu zachowaniem. Dajesz w ten sposób jasny sygnał, że jesteś osobą nadmiernie kontrolującą i zazdrosną w związku.

Ograniczanie kontaktów

Nie podobają ci się znajome twojego faceta i postanawiasz dać mu ultimatum? Jeśli będziesz próbowała wymusić ograniczenie jego kontaktów z koleżankami, ponieważ czujesz nieuzasadnioną zazdrość, mężczyzna bardzo szybko zobaczy, że ograniczasz jego wolność. Nawet wielka miłość może okazać się czymś niewystarczającym, jeśli ktoś będzie miał poczucie zamknięcia w złotej klatce.

Wszczynanie kłótni

Sporadyczne okazywanie zazdrości może być urocze, jednak kiedy każde wyjście kończy się waszą kłótnią, ponieważ znowu poczułaś się zazdrosna, coś ewidentnie jest nie tak. Warto już na początku związku ustalić jasne granice i zasady, a później dwa razy zastanowić się, czy aby na pewno w danej sytuacji zostały przekroczone.

Wmawianie ukochanemu czegoś, czego nie zrobił

Jesteś pewna, że ukochany znacząco uśmiechnął się do kelnerki albo okazał zbyt dużą uprzejmość bliskiej koleżance? Mimo zapewnień drugiej strony, że sytuacja wyglądała zgoła inaczej, nie możesz przejść do porządku dziennego? Jest to znak, że możesz mieć problem z chorobliwą zazdrością i we wszystkim widzisz drugie dno. Popracuj nad sobą, bo przez swoje zachowanie możesz stracić osobę, na której naprawdę ci zależy.