w

Fakty o miłości, o których dowiadujesz się po latach

Czy pamiętasz swój pierwszy związek i towarzyszące temu emocje? Prawdopodobnie, tak jak większość ludzi, w twojej głowie panował wtedy idealistyczny obraz miłości, owiany romantyzmem i wizją partnera idealnego. W wielu przypadkach miał być to związek „na zawsze”, jednak potem okazywało się, że takich związków było jeszcze kilka. Ktoś nazwie to stratą czasu, a ktoś inny wyciągnie wnioski i po latach uzmysłowi sobie kilka ważnych informacji. O jakich faktach mowa?

Nie ma sensu kogoś zmieniać

Jeśli kiedykolwiek próbowałaś to zrobić, zapewne wiesz, że to żmudna „praca” z tymczasowym efektem. Możemy wprowadzić pewne zmiany dla ukochanej osoby, ale nie ma możliwości długotrwale zmienić swoich kluczowych cech osobowości. Ktoś, kto jest domatorem nie zacznie nagle pałać uwielbieniem do spotkań towarzyskich, nawet jeśli bardzo będziesz się starać go do tego zachęcać. Zdecydowanie lepiej jest zawczasu zastanowić się czy jesteś w stanie zaakceptować dzielące was różnice, niż zakładać, że ktoś się dla ciebie zmieni.

Czasem warto odpuścić

Cechy osobowości to jedno, a codzienne nawyki drugie. Zamiast tracić nerwy wszczynając kolejną kłótnię o drażniące cię zachowania, zastanów się, czy na pewno jest to tego warte. Zapewne ty również masz swoje przyzwyczajenia, które nie każdemu się podobają. Na szczęście z czasem wielu ludzi uczy się odpuszczać drobne niedogodności.

Tylko ty wiesz jak naprawdę jest między wami

Kiedy w związku dochodzi do nieporozumień szukamy osób, którym możemy się wygadać i wyrzucić z siebie negatywne emocje. Wiąże się to z tym, że otrzymujemy wiele rad na temat tego, co koniecznie powinniśmy zrobić i jak się zachować. Po czasie okazuje się jednak, że wprowadzenie ich w życie nie przyniosło dla ciebie nic dobrego. Uświadamiasz sobie, że nawet szczegółowo opowiedziana historia dla drugiej osoby jest tylko ułamkiem wiedzy o waszym związku. To ty najlepiej wiesz jakie zasady funkcjonują w waszej relacji.

To, co widzisz u innych może być tylko iluzją

Po czasie zauważasz również, że szczęśliwe pary, którym wiele razy tak bardzo zazdrościłaś kryją za sobą historie, o które nigdy byś je nie podejrzewała. Dostrzegasz, że nie wszystko jest tak oczywiste jak się wydaje. Przestajesz porównywać swój związek z innymi, a na instagramowy idealny świat patrzysz z przymrużeniem oka.

Zastanów się jak zmieniła się twoja wizja miłości. Czego jeszcze dowiedziałaś się po latach?