w

Jak mieszkać z teściami i nie zwariować

Wspólne życie z teściami nie musi być koszmarem. W dzisiejszych czasach dużo młodych małżeństw decyduje się na czasowe zamieszkanie z teściami. Kiedy tak się dzieje, to musimy pamiętać, że mamy do czynienia z dwie autonomicznymi rodzinami pod jednym dachem i każda z nich chciałaby pozostać niezależną.

Czy zatem jest to w ogóle możliwe, aby w takiej sytuacji zachować wzajemne porozumienie. Okazuje się, że tak tylko musicie pamiętać o pewnych rzeczach.

Musisz wiedzieć, na jak długo zamieszkacie u teściów

Jeżeli obie strony wiedzą, jak długo przyszło mieszkać ich pod jednym dachem, wtedy będą bardziej powściągliwi w wywoływaniu awantur. Kiedy wiecie, jak długo będziecie razem mieszkać, łatwiej jest po prostu zacisnąć zęby i przetrwać zachowania, które Was denerwują.

Ustal z partnerem Wasze granice

Każda para potrzebuje prywatności. Razem z partnerem musicie znaleźć we wspólnym domu takie miejsce, do którego Twoi teściowie lub rodzice nie będą mieli wstępu.

Obserwuj i pomagaj, jeśli możesz

Zazwyczaj młodzi ludzie zamieszkują z rodzicami lub teściami, ponieważ chcą odłożyć pieniądze na własne mieszkanie, lub oczekują końca remontu. Tym sposobem oszczędzają pieniądze, które mieliby wydać na wynajem. Doceń to, że teściowie się na to zgadzają i postaraj odwdzięczyć się, kiedy nadarzy się sytuacja.

Pamiętaj, że Twoi teściowie byli rodziną na długo przed Wami

Mogą porozumiewać się niewerbalnym językiem, którego Ty nie jesteś w stanie zrozumieć. Nie angażuj się więc w kłótnie, w których to nie Ty jesteś celem ataku.

Wychodźcie na nocne randki

Oczywiście w miarę możliwości. Wychodź z partnerem wieczorem i wracajcie, kiedy teściowie będą już spali. Wasz związek na tym skorzysta, a i będziecie mieć okazję od teściów trochę odpocząć a oni od Was.