w

Kiedy samotność i pragnienie związku za bardzo nas przytłacza

Kiedy czujemy się szczęśliwy? Każdy z nas odczuwa to zupełnie inaczej. Jedyni, kiedy udaje im się realizować swoje pasje lub też życie zawodowe. Inni, kiedy na ich koncie widnieje spora suma pieniędzy. Jeszcze inni tylko wtedy, kiedy jest obok nich druga połowa.

Czy rzeczywiście brak drugiej osoby może sprawiać, że czujemy się nieszczęśliwi i niekompletni?Co zrobić, aby nie skupiać na tym zbytniej uwagi i nie marnować życia, które jest nam dane tu i teraz?

jak się rozstać i nie ranić
Co zrobić kiedy samotność i pragnienie związku za bardzo nas przytłacza / Pexels

Żyjesz dziś

Pomyśl o swoim życiu tu i teraz. Nawet jeśli nie masz partnera i ból sprawia Ci spędzanie samotnych Walentynek, nie zmienisz tego na siłę. Bo po co? W końcu miłość pojawia się zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Właśnie dlatego weź swoje życie we własne ręce i zadbaj o to, aby było niepowtarzalne, nawet bez tego jedynego u boku. Pomyśl, że kiedy się zjawi, będziecie mogli kontynuować to, co zaczęłaś jeszcze jako singielka.

Zaakceptuj siebie

Nie masz faceta. To fakt. Nie ma go również milion innych kobiet, z różnych powodów. Czy to czyni
Cię gorszą? Nie. Mniej wartościową? Absolutnie. Więc powiedz sobie komplement. Doceń swoją urodę, błyskotliwość, inteligencję, pasję. Bądź dla siebie dobra. Pokochaj i zaakceptuj siebie. Nie można pokochać nikogo innego, dopóki miłość do samej siebie nie będzie na pierwszym miejscu.

Zacznij od metody małych kroków i zrób z siebie priorytet. Nie bądź ofiarą pytań ciotek i innych. Bądź najlepszą wersją siebie. Zasługujesz na to.

Chodź ze sobą na randki

Rozpieszczaj się. Zabierz siebie do teatru, do kina, na kolację. Zrób sobie prezent, kup kwiaty lub piękną bieliznę. Bez okazji. Zdziwiona, że tak można? Nawet trzeba. Sprawianie przyjemności samej sobie wpływa na własną samoocenę i podejście do życia. Dbaj o swój nastrój i potrzeby.