w ,

Chcesz być bardziej szczęśliwy? Tym rzeczom musisz powiedzieć NIE!

Zastanawiałeś się czasami, ile razy powiedziałeś TAK, choć tak naprawdę wcale nie zamierzałeś się na coś zgadzać. Ludzie, często z obawy przed utratą twarzy lub strachem, że się komuś narażą, nie potrafią mówić NIE.

Musimy zdać sobie sprawę, że aby żyć pełnią życia i być naprawdę szczęśliwy musimy się nauczyć odmawiać i mówić nie, szczególnie jeśli chodzi o sytuację przedstawione poniżej.

# Nadgodziny

Każdy z nas nie raz został w pracy dłużej, po to, aby wyrobić się z terminami albo po to, żeby zarobić więcej pieniędzy. Niestety to, że dłużej na czymś pracujemy, wcale nie zwiększa naszej produktywności, tylko zabiera czas, który powinniśmy poświęcić sobie, swojej rodzinie czy przyjaciołom.

# Ludzie, którzy spychają Cię na dalszy plan

Są to osoby w Twoim otoczeniu, które nigdy nie dotrzymują słowa, zawsze się spóźniają i nieważne czy to są osoby, które są Ci bliskie czy są to Twoi współpracownicy. Powinieneś jak najszybciej zauważyć, kto w Twoim środowisku jest toksyczny i pozbyć się tych relacji.

# Przetworzone jedzenie

To, co jemy m wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego jak najszybciej powinieneś wyeliminować przetworzone jedzenie, które zatruwa Cię od środka. Gotuj proste i zdrowe potrawy w domu, to wcale nie jest takie trudne.

# Praca tylko dla pieniędzy

W pracy będziesz spędzał większą część swojego życia. Nie powinieneś zatem w jej wyborze kierować się tylko i wyłącznie pieniędzmi, jakie może Ci dać. Nie staraj się wybierać zawodu, który spełni oczekiwania kogoś innego. Poszukaj takiej ścieżki kariery, która da satysfakcję Tobie.