w

Zrób coś dla siebie – wyjdź!

Niewinne wyjście, może okazać się wspaniałym sposobem dla siebie na regenerację i nabranie dystansu do trudnych dla nas sytuacji. Zrób coś dla siebie! Siedzący tryb życia i chroniczny brak czasu powodują, że zapominamy o zaletach, jakie niesie ze sobą kontakt z naturą i innymi ludźmi.

Jest kilka zasad pozwalających na wykorzystanie czasu na spacerze, w pełnej krasie.

Ważny jest każdy wdech i wydech

Skoncentruj się na tym. Nabierz w płuca maksymalną ilość powietrza i wypuszczaj ją powoli. Skup się na tej czynności, nie rozpraszaj się. Takie działania pozwalają na odwrócenie uwagi od palących problemów. Uwaga skierowana jest na inny grunt, a nasz umysł ma chwilę na analizę i zmianę frontu.

Poznaj otaczający Cię świat

Oddech to jedno – wzrok, w tym czasie, może rozkoszować się zmianami otoczenia. Oczy odpoczną od ekranu smartfona czy telewizora. To dla nich prawdziwa uczta. Zmiany otoczenia, kolorów, naturalne barwy. Wszystko to pozytywnie wpływa na sferę psychiczną, pozwala jej się odprężyć i znaleźć ujście wielu emocjom.

Raz, dwa, trzy – maszerujemy!

Praca nad oddechem, skupianie się na detalach – warto zwrócić uwagę na chód. Energiczny marsz pozwoli na rozprostowanie kości i wpłynie na nasze mięśnie, pobudzające je do działania. Przełoży się to także na oddech i jego przyspieszenie. Taki rodzaj zmęczenia będzie satysfakcjonujący i przyjemny. Oczywiście należy dostosować tempo do swojej sprawności fizycznej oraz wieku.

Niezobowiązująca rozmowa

Czasem łatwiej jest powiedzieć o pewnych rzeczach komuś obcemu niż najbliższemu przyjacielowi, rodzinie czy partnerowi. Pozwól popłynąć tej rozmowie. Nie musi być to ukierunkowana rozmowa, niech będzie to przyjemna pogawędka, z której możesz dowiedzieć się naprawdę wielu ciekawych rzeczy.

Przekonaliśmy Cię, aby wyjść na spacer?