w ,

Dlaczego dotyk jest bardzo ważny w naszym życiu?

Dotyk, kontakt fizyczny z innym człowiekiem jest bardzo ważny dla naszego rozwoju. Poniżej przedstawiamy powody, dla których powinniśmy okazywać sobie więcej czułości.

1# Jest niezbędny do prawidłowej komunikacji

Żyjemy w społeczeństwie, w którym wspólna komunikacja jest podstawą jego funkcjonowania. Poprzez dotyk możemy w rozmowie z innym człowiekiem wyrażać swoje emocje lepiej i pełniej. Drobny gest może pokazać nasze współczucie, wsparcie czy zrozumienie innego człowieka.

2# Pozwala nawiązać więź z innymi

Każdy z nas doświadczył podekscytowania, obawy czy szczęścia. Te emocje wywołuje w nas najczęściej dotyk innej osoby. Nasz dotyk może wyzwolić w innych uczucie szczęścia, podniecenia, a nawet strachu. Jako ludzie mamy wielką moc, a nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę.

3# Dotyk może być narzędziem, aby zdobyć to, czego pragniemy

Zauważyłeś może, że gdy delikatnie dotkniesz kogoś, kogo próbujesz o coś poprosić to często dzieje się tak, że ta osoba się na to zgadza?
Poprzez delikatne i umiejętne dotknięcie drugiego człowieka możemy mieć duże szanse na to, że osiągniemy to, co chcemy. Należy tylko uważać, aby nie przesadzić, każdy ma swoje granice i nie lubi, gdy nachalnie się je przekracza.

4# Potrafi leczyć

Nie zapominajmy o leczniczej mocy dotyku. Przecież wszystkie masaże czy wiele innych terapii opiera się właśnie na dotyku. Nawet niektórzy profesjonalni terapeuci delikatnie dotykają swoich pacjentów, aby zyskać ich zaufanie i zbudować z nimi więź.