w

Jak poradzić sobie z narastającą frustracją

Każdy z nas ma marzenia, wyznacza sobie cele, do których dąży. Co zrobić, gdy po raz kolejny Ci się nie udało, a Ty znowu odczuwasz przygnębiającą frustrację.

Poniżej przedstawiamy, jak możemy zwalczyć to, dołujące nas uczucie.

1# Czy Twój cel jest realny?

Być może cel, który sobie wyznaczyłeś, jest po prostu niemożliwy, a może, żeby go zrealizować, potrzebujesz po prostu więcej czasu? Może spróbuj podzielić sobie ten konkretny cel na małe etapy, daj sobie więcej czasu i ciesz się każdym małym sukcesem etapami.

2# Czy to na pewno TWÓJ cel?

Czy to, co sobie zamierzyłeś, jest faktycznie Twoim marzeniem? A może jest tak, że próbujesz zrealizować plan kogoś innego. Dobrze jest zastanowić się czasem, za czyimi marzeniami gonimy.

3# Bądź odpowiedzialny za wszystko, co robisz

Spróbuj przyjrzeć się z boku, jak wiele Ty dajesz z siebie, aby osiągnąć swoje cele a jak wiele przerzucasz na innych. Czy to Ty poczuwasz się do odpowiedzialności za niepowodzenie, czy może to cały świat jest winny tylko nie Ty. Oczywiście, że często pomoc innych ludzi czasem jest niezbędna, ale pamiętaj, że na końcu to Ty ponosisz odpowiedzialność za efekt tego, do czego dążyłeś.

4# Wyciągaj wnioski

Czasem na drodze do sukcesu stają rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jedyna rada na to jest taka, aby wyciągać wnioski na przyszłość i nie dopuszczać do takich sytuacji.

5# Przebacz sobie

Nikt nie jest doskonały. Może po drodze popełniłeś jakiś błąd, który uniemożliwił Ci osiągnięcie sukcesu. Trudno, stało się. Czasem jest tak, że ta droga, którą pokonujemy, jest o wiele bardziej intrygująca niż to, co na końcu chcieliśmy osiągnąć.