w

Kilka powodów, dlaczego kobiety po rozwodzie są silniejsze od innych!

Małżeństwo pomiędzy dwojgiem ludzi jest bardzo piękne natomiast kiedy dochodzi do rozwodu, jest to dla wielu przeżycie bardzo bolesne, czasem nawet traumatyczne.

Dlaczego kobiety po rozwodzie są silniejsze?

W naszej kulturze na rozwodzie najbardziej jednak cierpią kobiety. Tym bardziej, jeżeli to właśnie kobieta dąży do zakończenia małżeństwa, to świadczy o jej niebywałej wewnętrznej sile i szacunku do samej siebie.

W tym artykule przedstawiamy kilka powodów, dlaczego kobietom, które zdecydowały się na rozwód, należy się ogromny szacunek i tym bardziej, dlaczego zasługują na szczęście, a kobiety po rozwodzie mogą być silniejsze.

#1 Mają odwagę być same przez jakiś czas z ważnych powodów

Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że lepiej będzie dla nich i dla ich dzieci, żeby były same, niż miałyby dalej tkwić w związku bez miłości i wzajemnego szacunku. Mają siłę być w tej chwilowej samotności bardziej szczęśliwe niż w związku.

#2 Wiedzą, że szczęśliwy związek wymaga pracy obojga partnerów

Dlatego, kiedy widzą, że ich partner przestał się starać, mają odwagę zakończyć związek niż pracować nad nim za dwoje.

#3 Mają świadomość tego, co sprawia, że są spełnione

Przechodzenie przez rozstanie sprawia, że człowiek zaczyna analizować wszystko, co mogło się do tego przyczynić. Kobiety po rozwodzie zaczynają bardziej zdawać sobie sprawę z tego, co powoduje, że czują się spełnione i szczęśliwe.

#4 Żyją pełnią życia

Wolą inwestować w siebie bardziej niż w związek. Inwestycja w siebie jest chyba jedyną, która na pewno się zwróci.