w , ,

Poznaj najciekawsze tradycje walentynkowe na świecie

Czekoladki, misie, kartki walentynkowe czy romantyczna kolacja we dwoje mogą się wydawać byt oklepane, ale to zazwyczaj w ten sposób celebrujemy walentynki.

Świat na szczęście jest o wiele bardziej różnorodny i są na świecie jeszcze inne walentynkowe tradycje, może ktoś się zainspiruje.

Dania

W Danii polarne są anonimowe kartki zwane gaekkebrev, które można tłumaczyć jako „żartobliwe liściki”. Są to krótkie rymowanki napisane na papierze, który jest później wycinany w kształt płatków śniegu. Liściki nie są podpisywane imieniem, ale w miejsce podpisu nadawca pisze, tyle kropek ile liter ma jego imię. Jeżeli odbiorca odgadnie imię nadawcy, to w nagrodę otrzyma czekoladową pisankę na Wielkanoc.

Finlandia

Walentynki w Finlandii określa się mianem dnia przyjaciela. Jest to szczególny dzień, który Finowie spędzają z przyjaciółmi, co też jest dobrą alternatywą dla singli.

Korea Południowa

W Korei Południowej walentynki przypominają raczej święto mężczyzn, ponieważ tam jest to dzień, w którym żony, narzeczone czy dziewczyny obdarowują swoich wybranków słodkościami.

pexels.com

Anglia

W Anglii w noc poprzedzającą walentynki kobiety przypną do poduszki 5 listków laurowych, aby zobaczyć we śnie swojego przyszłego męża. Jest to tradycja, która pochodzi z 18 wieku i dalej w niektórych regionach jest kultywowana.

Filipiny

Na Filipinach najlepszym sposobem jest wziąć ślub w walentynki. Setki par tego dnia wezmą ślub lub odnowią przysięgę małżeńską w masowych uroczystościach.