w ,

Nauczyciel zdradził w liście przepis na szczęśliwe życie

Nauczyciel Krystian Ostrowski pisze listy, które publikuje później w sieci. Adresatami nie są kobiety czy przyjaciele, lecz wszyscy, którzy uczestniczą w życiu szkolnym. W tym przepis na szczęśliwe życie.

Jego najnowszy wpis zatytułowany “List Do Człowieka”, zamieszczony na profilu facebook “School Sucks”, skierowany jest do każdego, niezależnie od wieku, profesji czy zainteresowań.

LIST DO CZŁOWIEKA 2k19

 

Przyjaźnij się z ludźmi młodszymi o 10 czy 20 lat. Przyjaźnij się z ludźmi starszymi o 10 czy 20 lat. Wasze światy wzbogacą się ogromnie i będziecie mogli wzajemnie dzielić się tym, co w waszym życiu najcenniejsze. Jedynym miejscem na świecie, w którym spotykają się ludzie w tym samym wieku, jest szkoła – sztuczny twór społeczny, który powstał dopiero w XVIII wieku.

Wcześniej ludzie nie mieli pojęcia, z której klasy są ich przyjaciele, bo nie było klas. Nie martw się normami społecznymi: one istnieją w świadomości ludzi przeciętnych, często nie mających ani własnego zdania, ani umiejętności samodzielnego analizowania rzeczywistości i bojących się powiedzieć głośno to, co naprawdę myślą, oszukujących cały czas siebie i innych. Nie przejmuj się zbytnio opinią innych, jeśli robisz coś dobrego: dobro obroni się samo.

Kwestionuj wszystko, co możliwe i sam znajduj swoją prawdę. Nie rób czegoś tylko dlatego, że wszyscy tak robią, albo że zawsze tak robiłeś: zadaj sobie trud zrozumienia dlaczego to robisz i przestań, jeśli nie znajdziesz w tym sensu. Noś ubrania nie dlatego, że są drogie i mają znane logo, ale dlatego, że Ci się podobają. Jeśli masz ochotę, jedz czekoladę na śniadanie. Albo idź na frytki do McDonalda. Zjedz płatki z mlekiem na kolację. Obejrzyj…

Pełna treść listu: