w

Jak przyłapać kłamcę na gorącym uczynku

Na pewno znasz osoby, które kłamią zbyt często. Weszło im to w krew i korzystają z kłamstw, aby znaleźć się w lepszym położeniu lub żeby łatwiej im było manipulować innymi. W tym artykule podpowiemy Tobie jak ich przyłapać na gorącym uczynku.

Być może wydaję im się, że opanowali sztukę kłamania do perfekcji, ale w tym artykule podpowiemy Ci jak przyłapać ich na kłamstwie.

Nie mówią bezpośrednio o sobie

Możesz zauważyć, gdy dobrze wsłuchasz się w to, co przedstawia Ci rozmówca, jeśli mówi prawdę, to on jest podmiotem wszystkich zdań. Kłamca natomiast będzie opisywał zaistniałą sytuację jakby z boku.

Kiedy próbują się usprawiedliwić, używają negatywnych zwrotów

Robią tak dlatego, że podświadomie czują się winni. Używają wiele negatywnie brzmiących wyrażeń do opisu sytuacji, ponieważ myślą, że w ten sposób uda im się wybielić siebie.

Mamroczą coś niewyraźnie albo wręcz przeciwnie wypowiadają się perfekcyjnie

Wielu ludzi, gdy kłamią, to masz wrażenie, że plączą się w zeznaniach. Ich wypowiedź wydaję się być chaotyczna lub niegramatyczne i ciężko jest coś zrozumieć.

Z drugiej jednak strony, gdy mamy do czynienia z kłamcą „zawodowym” to może on być wręcz nad wyraz poprawny. Dzieje się tak dlatego, że miał wystarczająco dużo czasu, aby do konfrontacji się przygotować i zdążył ułożyć perfekcyjną przemowę.

Zdradzają ich oczy

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy osoba, z którą rozmawiasz kłamie to patrz uważnie na jej/jego oczy. Osoba, która kłamie, będzie błądzić gdzieś wzrokiem oraz nie będzie potrafiła nawiązać dłuższego kontaktu wzrokowego z Tobą.

pexels.com

Są zbyt szczegółowi

Potrafią opisać zdarzenie z niezwykłą ilością najdrobniejszych szczegółów. Robią tak, ponieważ wydaję im się, że w ten sposób przekonają rozmówcę do swojej wersji wydarzeń.

Rozmawia z Tobą, a jednak zajęty jest czymś innym

Osoby, które kłamią często, jako element ucieczki od konfrontacji wykorzystują sytuację, w jakiej się znajdują. Rozmawia z Tobą, ale jednocześnie pisze sms-a lub dzwoni do kogoś, odchodzi od Ciebie, zaczyna porządkować rzeczy na biurku czy w torebce. Jeżeli rozmawiasz z kimś, kto się tak zachowuję, to możesz mieć pewność, że kłamie.