w

Wy kontra cały świat, czyli miłość wbrew wszystkiemu

Kochacie się i nie wyobrażacie sobie życia bez siebie. Tego związku jednak nikt nie akceptuje: wasi znajomi i rodziny. Ci z Twojej strony nie lubią jego, ludzie z jego otoczenia nie przepadają za Tobą.

Wszyscy uważają, że nie powinniście tworzyć pary, bo do siebie nie pasujecie, to na pewno się nie uda.

Jak radzić sobie wówczas, gdy cały świat jest przeciwko wam?

Róbcie swoje, bez słuchania “dobrych rad”

W otoczeniu każdego zawsze znajdzie się ktoś, kto wie lepiej niż inni i w zasadzie najlepiej ze wszystkich. Wie, co jest dobre dla Ciebie i Twoich bliskich, a Ty zdaniem tej osoby nie masz pojęcia o tym, jak żyć. Taka osoba na pewno nie przepuści okazji do tego, by komentować wasz związek. Prawdopodobnie będzie robiła to często i zaciekle – tym bardziej, jeśli ma poparcie innych.

Trudno nie przejmować się tym, jeśli wszyscy sprzysięgli się przeciwko wam. Jednak to wy tworzycie wspólnotę i wiecie najlepiej, czy czujecie, że jesteście sobie przeznaczeni, czy nie. Jeśli tak – złapcie się za ręce i odetnijcie się od słuchania “złotych rad”.

Zamieszkajcie w innym mieście

Jeśli możecie sobie na to pozwolić, zmieńcie miejsce zamieszkania, aby odciąć się od codziennego słuchania, jak bardzo wg. innych do siebie nie pasujecie. Trudno odwrócić się od rodziny i przyjaciół, jednak jeśli presja otoczenia nie daje wam cieszyć się waszym szczęściem, warto rozważyć ograniczenie tych kontaktów.

Im bardziej pokażecie, że jesteście pewni swoich uczuć i siebie nawzajem, tym szybciej skończą się próby rozdzielenia was.