w

5 rzeczy, które Was zaskoczą, gdy zamieszkacie razem

Nadszedł ten moment, kiedy podjęliście decyzję, że zamieszkacie razem. Niektórzy Wam to odradzają twierdząc, że teraz skończy się randkowanie, spontaniczność i w ogóle będzie już tylko coraz gorzej. Nie przejmujcie się tym i postępujcie tak, jak uważacie. Mieszkanie razem może być piękne. Dzielenie codzienności, jeszcze więcej czasu razem i przede wszystkim… nabywanie nowych doświadczeń. Czego się nauczycie mieszkając razem?

para

Fot. Unsplash.com

1. Ważne jest znalezienie WŁASNEJ przestrzeni

To nie jest tak, że jak zamieszkacie razem, to już wszystko będziecie dzielić. Zapewne szybko będzie próbować odnaleźć własną przestrzeń. Może biurko w sypialni do nadganiania wymagających projektów? Fotel w salonie, w którym to zawsze on czyta książki? A może po prostu wieczorne rytuały w łazience, kiedy druga strona spędza czas w kuchni. To ważne, by każdy z Was przebywał też sam. Razem, a jednak osobno – nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie!

2. Dziwne przyzwyczajenia

Nagle okaże się, że jednak wcale tak dobrze się nie znaliście. Wyjdą na jaw różne „dziwactwa”, np. to, że ona zawsze musi mieć dolaną kawę do brzegu Kubka, a on musi mieć idealnie wysmarowaną masłem kanapkę. Śmiejcie się z tego! 🙂

3. Kwestie intymne

Może się okazać, że ona chrapie, a on ślini się w nocy. Albo że ktoś ma często problemy żołądkowe. To właśnie codzienność i prawdziwe życie. Spokojnie, szybko się do tego przyzwyczaicie.

4. Organizacja przestrzeni

Szybko okaże się kto i jak organizuje przestrzeń wokół siebie. Jedną ze stron może zaskoczyć to, że druga nie okłada rzeczy na miejsce, albo nie przeszkadza jej to, że niewyniesione śmieci śmierdzą. Warto od razu ustalić zasady dotyczące podziału obowiązków. Najlepiej robić to wedle upodobań. Niektórzy nienawidzą np. sprzątać łazienki, a u niektórych mycie naczyń powoduje gęsią skórkę. Na pewno się dogadacie!

5. Brak utraty niezależności

Wiele par przed zamieszkaniem razem wstrzymuje obawa przed utratą niezależności. Spotkań z przyjaciółkami będzie mniej, podobnie jak weekendowych piwek z kolegami i grania na konsoli. Nic bardziej mylnego! Nadal jesteście samodzielnymi jednostkami i warto się tego trzymać!

Zobacz także: 3 style przywiązania w związku