w

Związek z mężczyzną z dzieckiem. 5 rzeczy, o których musisz pamiętać, zanim się zaangażujesz

Poznałaś mężczyznę, który ma dziecko/dzieci? Masz wątpliwości czy to dobra decyzja angażować się w tę relację. Z drugiej strony coś Cię do niego ciągnie. W sumie to wydaje się idealny. Gdyby tylko nie te dzieci. A może by jednak spróbować? Pamiętaj o tych 5 rzeczach.

mężczyzna z dzieckiem
Fot. Pexels.com

1. Dzieci są najważniejsze

Twój potencjalny facet jest odpowiedzialny za swoje pociechy. Zawsze będą dla niego numerem 1. I powinny być! Nigdy nie myśl, że on może te priorytety zmienić. Chciałabyś, żeby to zrobił? Żebyś to Ty była na najwyższym stopniu podium? Czy to będzie dobrze o nim świadczyło? Po prostu musisz sobie zdawać sprawę, że zawsze będzie ktoś bez Tobą. Nie miej złudzeń.

2. Będzie miał dla Ciebie mniej czasu niż facet bez dzieci

Niezależnie od tego czy on zajmuje się codziennie dziećmi czy dzieli opiekę z matką pociech, to zawsze oznacza, że on pewnie nigdy nie poświęci Ci tyle czasu, co poświęciłby facet bez dzieci. Po prostu. Z czasem oczywiście Ty też pewnie będziesz spędzać czas z jego pociechami. Chcesz tego? To mogą być cudowne chwile, ale to nigdy nie będą momenty sam na sam. Musisz po prostu być tego świadoma.

3. Nie przeprowadzi się za Tobą

Powiedzmy, że Ty jesteś wolna. Dzisiaj mieszkasz i pracujesz tu, ale możesz dostać nową pracę w innym mieście a nawet kraju. Twój ukochany najprawdopodobniej nie przeprowadzi się za Tobą, bo w tym konkretnym miejscu ma dzieci. I koniec kropka.

ojciec i dziecko
Fot. Pexels.com

4. On może nie chcieć już dzieci

Może nie chcieć, może chcieć. Na dwoje babka wróżyła. Często jednak potwierdza się scenariusz, w którym on, skoro już ma pociechy, to nie planuje więcej. Jak się do tego odniesiesz?

5. Matka dzieci może Cię nie lubić. Albo nawet nienawidzić.

I z tym też musisz się liczyć. Dzieci też mogą Cię nie polubić. Ludzie różnie reagują. Być może pomiędzy Twoim potencjalnym partnerem, a jego ex są jeszcze niedokończone sprawy. Może być po prostu ciężko. A na to ciężko się przygotować.

Nie oznacza to jednak, że ta relacja może się udać. Dzisiaj nie brakuje rodzin patchworkowych. Musisz tylko zdawać sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji. Powodzenia!

Zobacz także: Największe kobiece kompleksy, których faceci nawet nie zauważą