w

Sygnały, że Twój związek się rozpada

Każdy z nas martwi się czasem czy związek, w którym jest, funkcjonuje prawidłowo.

Z biegiem czasu każdy związek się zmienia, wchodzi na nowe tory, a Ty zastanawiasz się, czy w Twoim, aby na pewno wszystko gra tak jak należy. Łatwo jest nam czasem przeoczyć pewne sygnały, które wysyła nam partner, a mogą świadczyć o tym, że w związku nie dzieje się tak jak powinno.

Jeżeli przedstawione przez nas sytuacje mają miejsce w Twoim związku to niestety, ale nie mamy dobrych wiadomości.

Budujecie mur między sobą

Jeżeli jest coś, co Ci się w Twoim partnerze nie podoba, jakieś jego zachowania czy nawyki, które sprawiają Ci przykrość, to nie duś tego w sobie, tylko otwarcie z nim porozmawiaj. Jeżeli Twojemu partnerowi na Tobie zależy, to na pewno, dojdziecie do jakiegoś porozumienia. Unikajcie też tak zwanych „cichych dni”, ponieważ komunikacja w związku to podstawa.

Nie macie ze sobą nic wspólnego

Nie ma nic złego w tym, że macie inne zainteresowania, ale musicie mieć coś, co uwielbiacie robić razem. Choćby sposób, w jaki się relaksujecie czy ulubioną restaurację, do której chodzicie razem. Bardzo ważne jest też to, że o ile rozbieżność zainteresowań nie zaszkodzi za bardzo Waszemu związku to rozbieżność poglądów czy ideałów już tak.

Macie problem z zazdrością i zaufaniem

Macie być prawo odrobinę o siebie zazdrośni i nie w tym nic złego. Problem pojawia się, gdy nie potraficie sobie nawzajem zaufać i ciągle chcecie się kontrolować.

Nie szanujecie się

Tak samo, jak zaufanie tak samo wzajemny szacunek w związku gwarantuje jego trwałość. Uważaj czy aby konstruktywna krytyka postępowania twojego partnera nie przerodziła się w kompletny brak szacunku do wszystkiego, co robi.

Przestaliście okazywać sobie czułość

Tak ważne jest powiedzieć „kocham Cię” nie tylko poprzez słowa, ale poprzez czyny. Przestaliście okazywać sobie czułość, tak jak robiliście to wcześniej.

Nie potraficie brać odpowiedzialności

Nikt nie jest idealny. Nie jednokrotnie popełnialiście błędy i będziecie je popełniać. Musicie jednak pamiętać, aby potrafić przyznać się do błędu. Jeżeli Wasz związek, opiera się na wiecznym zrzucaniu winy na drugą osobę, to oznacza, że nie potraficie brać odpowiedzialności za to, co robicie.