w

Tęsknisz za byłym? To normalne. Nie siedź jednak z założonymi rękami

Twoje małżeństwo (albo po prostu niesformalizowany związek) rozpadło się jakiś czas temu, a Ty nadal wzdychasz do byłego? Przede wszystkim – spokojnie. Nie rób sobie z tego powodu żadnych wyrzutów. Tęsknota za ex to coś normalnego – nie jesteś gorsza czy słaba, skoro kotłują Ci się w głowie takie myśli. Nie warto się jednak zadręczać. To już się stało i (zapewne) się nie odstanie. Jak możesz sobie pomóc?

złamane serce
Fot. Unsplash.com

Przypomnij sobie gorsze chwile

Gdy coś się skończy, np. relacja z drugim człowiekiem, to mamy często tendencję do idealizowania. Wspominamy tylko dobre chwile, szczególnie początki, gdy związek rządziła miłość i namiętność. Tymczasem z jakiegoś powodu ta relacja się rozpadła. Może warto przypomnieć sobie te gorsze momenty. Koniec z idealizowaniem. Z drugiej strony nie chodzi też o to, aby źle wspominać partnera. Z jakiegoś powodu się w nim zakochałaś, prawda?

Nie utrzymuj z nim kontaktu

Jeżeli nie musisz, to nie dzwoń do niego, nie pisz, nie spotykajcie się. Tak będzie łatwiej. Utrzymywanie kontaktu wydłuży proces żałoby po rozstaniu. Tak samo jak regularne wchodzenie na jego profile w mediach społecznościowych. Nie rób tego. On żyje już innym życiem niż Ty. I to jest ok.

Daj sobie czas

„Znajdź sobie kogoś!”, „Daj spokój, po nim będziesz płakać” – ile razy to słyszałaś? Zostaw jednak takie porady z boku. One nie mają sensu, bo każdy jest inny i każdy inaczej przeżywa rozstanie. Jeżeli potrzebujesz się poużalać nad swoim losem, to zrób to. Nie musisz teraz chodzić 5 razy w tygodniu na siłownię, żeby udowodnić wszystkim (i przede wszystkim jemu), że jesteś super laską i świetnie sobie bez niego radzisz. Chyba, że chcesz. Grunt to postępować według siebie, a nie według wizji tego, co mogą pomyśleć inni. I przede wszystkim on. Zostaw to. Najważniejsza jesteś Ty.

Wiedz, że to przejdzie

Wiesz, że ten ból, który czujesz teraz, przejdzie? Tak, to mija. Może potrwać trochę czasu, ale to się skończy. Niech ta myśl poprawia Ci nastrój na co dzień.

Powodzenia!

Sprawdź także: Po czym poznasz, że spotykasz się z mężczyzną, który ma kompleks ojca?