w

Stara miłość nie rdzewieje… ale czy na pewno?

Kiedyś byliście razem, ale związek się wypalił. Po latach spotkaliście się ponownie i okazuje się, że serca zabiły wam mocniej. Nieważne, czy od zerwania minęło kilka miesięcy czy lat, a nawet kilkanaście lat, nadal ciepło się wspominacie.

Stara miłość nie rdzewieje – myślicie, wchodząc ponownie w związek. Z czym musicie się liczyć?

Ocenianie siebie przez pryzmat dawnych lat

Jakby nie patrzeć – byliście ze sobą już jakiś czas temu. Od tej pory być może byliście już w innych związkach. Znacie się jednak ze starych” czasów i przez ten pryzmat oceniacie. Tymczasem okazuje się, że w zasadzie musicie poznać się od nowa. Pytanie, czy ta nowa rzeczywistość będzie wam odpowiadać?

Zmieniliście się oboje – macie inne priorytety

Jeżeli spotykaliście się np. w czasach szkoły średniej, a teraz jesteście już dojrzałymi ludźmi, tak naprawdę ze starych planów i założeń prawdopodobnie nic już nie zostało. Niby tacy sami, a jednak zupełnie inni… Związek w tym przypadku może być niemałym rozczarowaniem dla obu stron.

Stare sprawy wypływają na wierzch

Z jakiegoś powodu te x lat temu się rozstaliście. Choć dziś pewnie nikt już nie ma żalu do drugiej strony, to z czasem, wspominając przeszłość, powrócić mogą stare sprawy i spory. To może (ale oczywiście nie musi) wywoływać nieporozumienia i kłótnie.

Jeżeli jednak były to kwestie istotnej rangi, może okazać się, że ponownie będą stanowić przeszkodę i stare uczucie jednak mocno zaskrzypi…