w

Chcesz szczęścia w miłości? Pokochaj siebie! 

Szukasz miłości, ciepła i bliskości – to normalne. Problem jednak w tym, że za każdym razem wydaje Ci się, że partner nie jest z Tobą do końca szczery, okazuje Ci za mało zainteresowania, a jeśli Cię chwali – to tylko z grzeczności. Im bardziej szukasz, tym bardziej utwierdzasz się w przekonaniu, że nie zasługujesz na uczucie, skoro wszystko za każdym razem wygląda tak samo.

Chcesz być kochana? Najpierw pokochaj samą siebie! Dlaczego?

Miłość czeka na Ciebie – ale najpierw znajdź ją w sobie!

Zasada jest bardzo prosta – dopóty, dopóki nie będziesz czuć się dobrze ze sobą, nie będzie Ci też dobrze z kimś innym. Dlaczego? Brak pewności siebie, wysoki samokrytycyzm, brak uznania dla własnych poczynań i spoglądanie na siebie oczami innych w największym stopniu odbierają radość z czegokolwiek.

Jeżeli sama nie zaakceptujesz siebie dokładnie takiej, jaką jesteś, będziesz uważać, że jesteś zbyt mało atrakcyjna na to, by ktoś mógł darzyć Cię szczerym, bezinteresownym uczuciem. Będziesz czuć się zakłopotana, niepewna, a Twoje drugie imię będzie brzmieć: „ale czy na pewno?”.

Kochaj i pozwól kochać!

W związku obie strony powinny dotrzymywać sobie kroku i traktować siebie po partnersku. Do relacji nie podchodź w taki sposób, że partner będzie lekiem na całe zło: niepewność czy nieśmiałość. To znaczy: na pewno Cię podbuduje i doda Ci skrzydeł, ale jeżeli nie będziesz kochać samej siebie, nie pozwolisz również w pełni pokochać się przez kogoś innego!