w

Nowa miłość po przejściach. Jak poznać drugą połówkę po trzydziestce?

Gdy rozstajemy się z partnerem/partnerką, najczęściej nie jest nam łatwo wrócić do szczęśliwego, spokojnego życia. Zakończenie związku boli, tym bardziej jeżeli nie jesteśmy już „pierwszej młodości”. Perspektywa trudności ze znalezieniem ukochanej osoby po trzydziestym roku życia może przerażać. Z drugiej strony istnieją sposoby na to, by dopomóc losowi. Nowa miłość czeka tuż za rogiem. Warto spróbować!

Miłość po trzydziestce
Pexels.com

Warto się rozejrzeć

Każdy zna sporo ludzi. Wydawać by się mogło, że w stałym gronie znajomych nie ma już nikogo, kim moglibyśmy się zainteresować, ani tym bardziej nikogo kto mógłby zainteresować się nami. Tymczasem często nie jest to prawdą. Jeżeli zmieniamy swoje nastawienie do danej osoby (otwieramy się na potencjalny związek, ponieważ poprzedni zakończyliśmy jakiś czas temu) to ona również może inaczej na nas spojrzeć, nawet jeżeli znajomość trwa już od lat i do tej pory przebiegała tylko i wyłącznie na stopie przyjacielskiej/koleżeńskiej.

Nowa miłość z aplikacji

Na temat aplikacji randkowych można znaleźć masę informacji w internecie. Że tam sami oszuści, że wszystkim zależy tylko na seksie itd. Tymczasem na świecie znaleźć można masę szczęśliwych par, które odnalazły się w ten sposób. Oczywiście ryzyko poznania nieodpowiedniej dla nas osoby jest duże. Ale czy w offline’owym świecie nie spotykamy oszustów? Warto korzystać z nowych technologii, które mogą nam pomóc w poznaniu osoby podobnej do nas – takiej która współdzieli nasze zainteresowania, która ma podobne poglądy czy np. ma takie same cele życiowe. To pierwszy krok do stworzenia dobrego związku!

Para
Fot. Pexels.com

Rozwój zawodowy

Wiele osób, które tworzą dziś szczęśliwe związki, poznało się w pracy. Można oczywiście powiedzieć, że jeśli jesteśmy od lat w tym samym miejscu, to obracamy się wśród tych samych ludzi. Tutaj warto wrócić do punktu nr 1 albo/i postawić na swój rozwój. Może dobra i dla naszego życia prywatnego i zawodowego okaże się zmiana pracy? A może, skoro mamy teraz więcej czasu, zaczniemy jakiś projekt po godzinach? To duża szansa na poznanie kogoś nowego! Nowa miłość może czekać w pracy.

Bądźmy otwarci i… wychodźmy do ludzi. Brzmi to bardzo banalnie, ale od lat to sprawdzony sposób na poznawanie nowych osób.