w

Niedostępni mężczyźni – dlaczego są tak pociągający?

O niedostępności dużo mówi się w kontekście kobiet. To właśnie ta cecha ma dodawać atrakcyjności i przyciągać uwagę. Ale podobnie na płeć piękną działają niedostępni mężczyźni – nie jest bowiem powiedziane, że kobiety nie lubią wyzwań. Często jednak nie zdają sobie sprawy z tego, co tak naprawdę kryje relacja z niedostępnym facetem.

niedostępni mężczyźni
O niedostępności dużo mówi się w kontekście kobiet. To właśnie ta cecha ma dodawać atrakcyjności i przyciągać uwagę. / Pexels

Niedostępny mężczyzna – czyli jaki?

Pod pojęciem „niedostępny mężczyzna” zwykle rozumie się faceta niezależnego, tajemniczego, a przy tym męskiego, trochę dzikiego. To w szczególności typ skoncentrowanego na swoich celach samotnika, ale też lekkoducha, który nie angażuje się bardziej w żaden związek.

W istocie, wyróżnia się kilka gatunków niedostępnych mężczyzn. Niekiedy chodzi o podrywaczy, którym zależy tylko na tym, żeby zdobyć i porzucić. Innymi razy mówimy o narcyzach. Są też faceci zamknięci emocjonalnie i podchodzący do wszystkiego racjonalnie. A bywają też zimni, tajemniczy, broniący za wszelką cenę swojej prywatności.

Dlaczego niedostępni mężczyźni cię pociągają?

Pytanie, dlaczego niedostępni mężczyźni, którzy ostatecznie nie chcą nic od siebie dać, są tak pociągający dla wielu kobiet. Jak już zostało wspomniane, niedostępność jest cechą atrakcyjną w oczach obu płci.

niedostępni mężczyźni
Niedostępni mężczyźni – dlaczego są tak pociągający? / Pexels

Kobiety mają zwykle bardzo rozbudowane wyobrażenie na temat takich facetów. Sądzą, że są bardzo męscy, że mają silny charakter, prawdopodobnie są namiętni, a kto stopi lód w ich sercu, zostanie ukochaną do końca życia. To wyobrażenie niestety nierzadko nie pokrywa się z rzeczywistością.

Niedostępność emocjonalna jako pułapka

Mężczyzna niedostępny emocjonalnie niestety równie dobrze może wciągnąć Cię w toksyczny związek. Ty będziesz mamiona wyobrażeniem o jego cechach. Zawsze będziesz miała wrażenie, że dystans, który jest między wami, w końcu się zmniejszy. On natomiast za wszelką cenę będzie go utrzymywał.

Zastanów się, czy fakt, że pociągają Cię tacy faceci, nie jest związany z Twoimi wewnętrznymi deficytami, np. niskim poczuciem własnej wartości czy brakiem zaufania do mężczyzn. Niedostępni faceci zwykle nie mogą i nie chcą obdarzyć nikogo zdrową miłością. Oczekują wiele w zamian za swoje nikłe zainteresowanie, a na koniec zostawiają ze złamanym sercem.