w

Czy Twoja życiowa ścieżka jest właściwa? Zadaj sobie tych kilka ważnych pytań!

Nasze życie kształtuje wiele różnych czynników. Rodzina, wychowanie, osoby napotkane na naszej drodze oraz przede wszystkim wybory, które podejmujemy. Wiele razy zdarza nam się błądzić i dokonywać złych decyzji. Czasami mocno czegoś żałujemy, a czasami czujemy się całkiem pogubieni w życiu i nie wiemy w którą stronę pójść. Kilka pytań pozwoli ci określić, czy ścieżka, którą kroczysz w życiu jest tą właściwą.

Czy masz czas na robienie tego, co lubisz?

Idealna sytuacja jest wtedy, kiedy łączysz życie zawodowe z pasją. Z różnych powodów wielu osobom się to nie udaje i nie jest to jeszcze powód do zmartwień. Najważniejsze, żeby w życiu codziennym znaleźć czas na to, co sprawia nam prawdziwą radość. Życie jest zbyt krótkie, żeby wypełniać je jedynie przykrymi obowiązkami.

Jak wyglądają Twoje kontakty z ludźmi?

Nawet przez największe życiowe tragedie jesteśmy w stanie przejść, jeśli mamy tak zwaną „sieć wsparcia”. To grupa osób, u których możemy znaleźć pomoc w sytuacji dla nas trudnej i kryzysowej. Najczęściej są to te same osoby, z którymi dzielimy również swoje sukcesy i radości. Czy jest ktoś, na kim możesz polegać? Jeśli tak, uznaj to za swój osobisty sukces.

Z jakim nastawieniem patrzysz w przyszłość?

Myśląc o przyszłości czujesz lęk, czy może bardziej nutę zaciekawienia i ekscytacji? Kiedy twoje myśli wypełniają obawy to znak, że przyszłość kojarzy ci się z kolejnymi smutkami i rozczarowaniami. Świadczy to o tym, że wiele dotychczasowych wyborów i doświadczeń życiowych nie przyniosło ci oczekiwanego szczęścia. Jesteś na dobrej ścieżce, gdy w swojej głowie masz wizje planów i marzeń, na myśl których uśmiech sam pojawia się na twojej twarzy.

Czy twoje życie jest zgodne z wartościami, jakimi się kierujesz?

Największą wartością jest dla ciebie rodzina, a ty spędzasz długie godziny w pracy? A może zawsze planowałaś pomagać innym, ale zabrakło ci odwagi żeby działać w tym kierunku? Chwila refleksji pozwoli ci określić, czy swój czas poświęcasz na to, co naprawdę dla ciebie ważne.

Zastanów się, czy odpowiedzi na powyższe pytania były dla ciebie zadawalające, czy może spowodowały lekki niedosyt, a może nawet przygnębienie. Jeśli to drugie, pamiętaj, że na zmiany nigdy nie jest za późno!