w

4 codzienne gesty, dzięki którym wasz związek będzie lepszy!

Powiada się żartem, że jeżeli mężczyzna już raz powiedział “kocham” i nie odwołał tego, to znaczy, że wszystko aktualne. W codziennym pędzie często zapominamy jednak, że związek jest jak roślina – jeśli nie będziemy o nią dbać, z czasem uschnie.

W jaki sposób “podlewać” codziennie relację? Te 4 proste gesty podsycą uczucie!

Przytulaj i dotykaj

Bliskość to jeden z najważniejszych fundamentów związku. Chodzi jednak nie tylko o bliskość emocjonalną, ale także fizyczną.

Muśnij go delikatnie, przechodząc koło niego. Przeczesz mu dłonią włosy. Pogłaszcz po brodzie. Przytul się. Dawaj buziaki!

Te niepozorne małe gesty dają więcej, niż możesz się spodziewać!

Rozpieszczaj drobiazgami

Przynieś mu kawę do łóżka, kup ulubiony rogalik czy batonika. Robiąc kanapki, zrób jedną więcej – dla niego.

Prezenty wcale nie muszą być drogie pod względem materialnym. Im bardziej są od serca, tym większą mają wartość!

Komplementuj (w granicach rozsądku)

Dla podtrzymania temperatury w związku ważne jest również docenianie drugiej połówki. Nie chodzi o to, aby od rana do wieczora zasypywać komplementami, ale o to, by doceniać drobne gesty.

Używaj słów: “dziękuję”, “poproszę”, “jesteś dla mnie ważny”. To takie niby nic – a jednak! Każdy człowiek potrzebuje docenienia ze strony drugiej połówki. Wtedy wie, że starania mają sens i chcą być jeszcze lepszymi partnerami.

Rozmawiaj i słuchaj!

Rano zapytaj, jak mu się spało. Gdy wróci z pracy – zapytaj, jak minął mu dzień. Rozmawiaj, ale także słuchaj, co ma do powiedzenia.

W ten sposób budujesz oraz pogłębiasz więź i zaufanie.

Uwaga – te porady dotyczą również panów 🙂