w

Związek z przyjacielem. Czy to się uda?

Znacie się już tyle lat, od zawsze byliście sobie bliscy. Wiecie o sobie wiele – na tyle, że bez problemu potraficie sprawić sobie trafione prezenty i niespodzianki. Umiecie pocieszyć się wzajemnie w chwilach słabości i macie do siebie spore zaufanie.

Tak właśnie wygląda wasza relacja jako przyjaciół. Brzmi jak przepis na fundamenty idealnego związku? Jesteście samotni, a przy sobie czujecie się po prostu szczęśliwi.

Czy warto spróbować tworzyć związek z przyjacielem?

Znacie się jak łyse konie

Swobodna, luźna relacja podszyta śmiechem, żartami i sympatią sprawia, że otwieracie się przed sobą o wiele szybciej i bardziej niż wówczas, gdy staracie się o względy drugiej połówki, co do której jesteście już zaangażowani emocjonalnie.

W przyjacielskiej relacji nie ma miejsca na udawanie, pilnowanie się i ważenie każdego słowa. Mówicie, co myślicie i… jesteście w pełni sobą!

Poznawaliście się bez presji i tworzenia PR-u

Wchodząc w związek z osobą, do której serce szybciej biło już na początku, czuje się pewną (dość naturalną zresztą) presję. Chcemy zaprezentować się jak najlepiej i zatuszować potencjalne wady. W przyjacielskiej relacji tego nie ma – żadnego PR-u, żadnego spięcia i udawania. Dzięki temu poznajecie się bez żadnej presji!

Sprawdziliście się w wielu sytuacjach

Jeśli przyjaźnicie się już długo, na pewno przeżyliście już razem niejedną sytuację, dzięki której sprawdziliście swoją lojalność i wiecie, że możecie na siebie liczyć.

To wszystko brzmi, jak opis idealnego związku? Wasz też taki może być! Niektórzy twierdzą, że związek z przyjacielem się nie uda, ponieważ nie budowaliście razem pewnej intymnej atmosfery i prawdopodobnie wiecie o sobie zbyt dużo (np. wstydliwych faktów).

Warto jednak pamiętać o tym, że czas na budowanie intymności pojawi się w partnerskiej relacji, a to, co wiecie o sobie już teraz, prawdopodobnie i tak nie byłoby tajemnicą już w związku.