w

Czy należysz do pokolenia bumerangów? Sprawdź!

Pokolenie bumerangów? A co to za ludzie? Na pewno wiesz co nieco o pokoleniu X i Y – ale o bumerangach zrobiło się głośniej dopiero w ostatnim czasie. Są to ludzie, którzy po kilku latach samodzielnego życia wracają do swoich rodzin, z wielu różnych powodów biznesowych czy osobistych.

Bardzo często tacy ludzie mieszkają „na swoim”, jednak z pomocą finansową rodziców. Trend ten objął nie tylko część Ameryki, ale również Europy. Może to wynikać z kilku przyczyn, między innymi z problemów związanymi ze znalezieniem pracy. Na taki stan wpływa również wzrost kosztów życia czy problemy typowe dla millenialsów – nieumiejętność odnalezienia się w życiu.

I tu pojawiają się komplikacje, zwłaszcza jeżeli trzydziestoletnie dziecko na nowo zamieszka z rodzicami. Bardzo prawdopodobne, że będzie miało problem z przystosowaniem się do dorosłego życia w ogóle. A to negatywna sytuacja, w której znajduje się coraz więcej osób.

Dlaczego jednak rodzice nie udzielają stosownej pomocy, która realnie może odmienić życie? Ponieważ współczesny świat się zmienił, co jest naturalne.

Stare metody, polegające na nauce, a później na zdobyciu pracy w zawodzie, nie sprawdzają się w dzisiejszym świecie możliwości. Należy podjąć inne kroki i spróbować zupełnie nowych sposobów na poradzenie sobie ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Warto zainteresować się możliwościami pracy zdalnej, przez internet.