w ,

4 rzeczy, których nie wiemy o psychopatach

Większość ludzi myśli, że psychopata to osoba kompletnie pozbawiona jakichkolwiek uczuć, czy ktoś, kto w dzieciństwie znęcał się nad zwierzętami, a w życiu dorosłym, robi to samo z ludźmi.

Chcemy przedstawić 4 rzeczy, których o psychopatach najprawdopodobniej nie wiedzieliście.

1# Każdy z nas ma coś z psychopaty

Za każdym razem, gdy nie poczułeś współczucia lub gdy wykorzystując swój urok osobisty tylko po to, aby coś osiągnąć, zachowałeś się jak psychopata. Psychopata nie odczuwa bowiem emocji takich jak żal, współczucie czy wzruszenie oraz potrafi doskonale wykorzystywać swoje mocne strony, aby osiągnąć swój cel.

2# Nie każdy psychopata cierpi na zaburzenia psychiczne

Prawdą jest, że prawie każdy seryjny morderca to psychopata, ale nie każdy psychopata to seryjny morderca. Psychopata to osoba, która prawie wcale nie odczuwa strachu czy lęku. Ta cecha może być bardzo przydatna w zawodach takich jak chirurg czy żołnierz.

3# Kobieta o cechach psychopaty jest inna niż mężczyzna

Kobieta o cechach psychopatycznych jest mniej odporna na lęk i strach niż mężczyzna. Kobiet tego typu zdaje się być, mniej niż mężczyzn dlatego, że kobieta z reguły jest istotą o bardziej złożonej emocjonalności niż mężczyzna. W dodatku kobiety częściej zgłaszają się do terapeutów i są diagnozowane oraz leczone.

4# Psychopaci posiadają jakieś uczucia

Pomimo tego, że są odporni na negatywne emocje, potrafią odczuwać podekscytowanie i radość. Bardzo lubią być chwaleni, a przez brak pochwał, potrafią bardzo szybko wpaść w ogromną złość.