w

Dlaczego ludziom inteligentnym, trudniej jest osiągnąć szczęście?

Masz świetną pracę, kochającego partnera, szczęśliwą rodziną, a jednak ciągle gdzieś pojawia się uczucie przygnębienia, zniechęcenia i smutku.

Dzieje się tak, ponieważ być może jesteś osobą, o ponadprzeciętnym ilorazie inteligencji, a takim ludziom trudniej jest osiągnąć szczęście.

Poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Mają wysokie wymagania

Inteligentne osoby mają jasno określone cele w życiu i nie osiągną spełnienia, dopóki ich nie zrealizują. A jeśli uda im się osiągnąć już to, co zaplanowali, to ciągle wyznaczają sobie nowe zadania.

Ciągle analizują

Tak dokładnie, ciągle analizują swoje decyzje, działania i zachowania. To powoduje, że są pełni obaw i pod wpływem ciągłego stresu zwłaszcza wtedy kiedy ich przemyślenia nie są takie jak oczekiwania.

Są dla siebie zbyt surowi

Osoby inteligentne, nawet jeśli odnoszą sukces, to wydaje im się, że nie dali z siebie wszystkiego, na co ich stać. Często tez obwiniają się za niepowodzenia w przeszłości.

Nie wszyscy ich rozumieją

Wiele inteligentnych osób czuje się niezrozumianych przez innych. Ciężko im znaleźć kogoś z kim będą mogli dzielić swoje przekonania i prowadzić rozmowę na zadowalającym ich poziomie.

Mają problemy natury psychologicznej

Ludzie o ponad przeciętnym ilorazie inteligencji cierpią na zaburzenia psychologiczne takie jak fobia społeczna czy choroba dwubiegunowa. Te zaburzenia wynikają z ich tendencji do głębokiego przemyśliwania wszystkiego w życiu. To czasem może prowadzić nawet do depresji, kiedy ich myśli wkraczają na drogę życia i śmierci.