w

5 powodów, które sugerują, że już nie chcesz tego związku

Jesteś z kimś, bo to trwa od lat. Przyzwyczaiłeś/aś się. Tak po prostu jest. Albo tak trzeba. Nie zastanawiasz się długo nad tym, że tak naprawdę nie jesteś szczęśliwy/a w tym związku. A może jednak pozwalasz sobie na sporo myśli wokół tego tematu, czując przerażenie, że być może jednak nie chcesz już trwać w tej relacji.

Sprawdź te 5 powodów, które potwierdzą Twoje przypuszczenia.

Rozpad związku
Fot. Pexels.com

Już się nie starasz

Kłócicie się, a Ty nie próbujesz dojść do kompromisu. Wręcz podsycasz ten konflikt, bo Ci nie zależy, by było dobrze między Wami. Nie pielęgnujesz tego związku, nie starasz się, by było dobrze. Wiesz, że tak trzeba, bo to podstawa relacji, ale po prostu tego nie robisz.

Druga osoba Cię już nie pociąga

To bardzo wyraźny sygnał, że coś jest nie tak. Gdy kładziesz się z tą osobą do łóżka, to nie chcesz jej dotknąć, o seksie nie wspominając. Nie patrzysz już z uwielbieniem na drugą osobę. Kiedyś wydawała Ci się bardzo atrakcyjna, pociągająca. Dziś już patrzysz obojętnie…

Nie myślisz w ciągu dnia o drugiej osobie

Pamiętasz te początki? Twoją głowę ciągle zaprzątała ta druga osoba. Trudno było się od tego oderwać. Dzisiaj w ciągu dnia, nie widząc partnera/partnerki, jakby zapominasz o jego/jej istnieniu. Nie zastanawiasz się co robi, czy jest głodny/a, czy dobrze się czuje, czy odnosi sukcesy w pracy itd.

Nie okazujesz chęci pomocy

Twoja „druga połówka” ma problem. W pracy, w rodzinie czy w innej sferze życiowej. Niegdyś od razu zacząłbyś/zaczęłabyś mu/jej pomagać. W końcu to takie naturalne. Przecież w związkach trzeba się wspierać. Teraz gdy druga osoba ma jakieś problemy, Ty nie masz ochoty jej pomóc. Czasem robisz to, bo wiesz, że tak wypada, ale nie robisz tego, bo czujesz, że chcesz.

Nie jesteś zazdrosny/zazdrosna

Wychodzicie razem na zakupy i ktoś spogląda wymownie na Twojego partnera/Twoją partnerkę? Niegdyś bardzo by Cię to ruszyło, a teraz? Nie czujesz właściwie nic…

Oczywiście żaden z powyższych sygnałów nie oznacza, że ten związek trzeba zakończyć, ale… zastanów się, czego chcesz, a w razie trudności – udaj się po pomoc. Być może dobrym pomysłem jest także wspólna terapia, gdy obydwoje naprawdę chcecie ratować ten związek?

Zobacz także: Chcesz wybaczyć zdradę? O tych 4 rzeczach pamiętaj!