w

On przestaje kochać… Jak to rozpoznać?

Gdy osoba, którą kochamy, przestaje do nas żywić głębsze uczucia, zazwyczaj to czujemy. Nie zawsze jednak sytuacja jest klarowna. Miłość jest ślepa, potrafi zasłonić nam rzeczywistość, sprawiać, że wmawiamy sobie, że jednak jest inaczej.

Nie jesteś pewna, że on nadal żywi do Ciebie najgłębsze uczucia? Jak rozpoznać, że on przestaje kochać?

Zwróć uwagę na kilka bardzo istotnych rzeczy.

Smutna dziewczyna
Fot. Pexels.com

Nie kontaktuje się z Tobą w ciągu dnia

Niegdyś kontaktowaliście się non stop. On pisał, dzwonił. To było takie wspaniałe, takie miłe, tak bardzo dawało szczęście. Teraz potrafi nie odzywać się cały dzień. Wmawiasz sobie, że pewnie nie ma czasu, że jest zajęty, że na pewno w końcu napisze. Sprawdzasz telefon i nic. Nie chcesz po raz kolejny się odzywać, bo zastanawiasz się, czy nie robisz już z siebie idiotki.

Czy on naprawdę nie ma potrzeby dowiedzenia się co u Ciebie? Być może nie, bo już mu nie zależy. Smutne, ale prawdziwe.

Nie chce Ci pomóc w trudnej sytuacji

Masz problemy, a to rodzinne, a to zawodowe. Niegdyś siadaliście razem i w takiej sytuacji wspólnie szukaliście rozwiązania. On chciał pomóc, wręcz wyrywał się do tego. Teraz odsuwa się na bok. Nie garnie się do pomocy, a gdy go o to prosisz, odmawia, albo robi to ewidentnie na siłę.

Dziewczyna
Fot. Pexels.com

Nie komplementuje Cię i nie patrzy na Ciebie z zachwytem

Na początku związku zawsze patrzył na Ciebie z uwielbieniem. Ten błysk w oku, gdy założyłaś obcisłą sukienkę. Ten wyraz twarzy, gdy przychodziłaś wieczorem do łóżka. Teraz jest obojętny. Nie spogląda już na Ciebie z zachwytem, nawet gdy zakładasz ciuchy, które kiedyś uwielbiał. Czy rzeczywiście przestałaś mu się podobać? Niestety wiele na to wskazuje…

Już nie rozmawia z Tobą o wspólnej przyszłości

Wcześniej gdy rozmawialiście o przyszłości, to zawsze było tam miejsce dla Ciebie. Ba, dużo miejsca. Byłaś najważniejsza. A teraz? Albo nie mówi Ci o swoich planach i marzeniach, albo przytacza wizje, w których ewidentnie nie ma Ciebie. Skoro tam nie istniejesz, to może on nie traktuje już tego związku poważnie.

Pozostaje Ci nic innego jak rozmowa. Jeżeli myślisz, że on Cię nie kocha, to czas powiedzieć to wprost. A może jednak jest szansa na ratunek? Terapia? Podjęcie kolejnej próby? Powodzenia!

Zobacz także: 5 mitów, które mogą doprowadzić do upadku związku