w

4 rzeczy, którymi się przejmujesz. A nie powinnaś!

Twoje myśli ciągle krążą wokół czegoś, nie potrafisz choć na chwilę się wyluzować i zapomnieć o troskach. Jeśli ich nie ma, to… znajdziesz sobie jakiś powód do zamartwiania się. Może to wynikać z bycia bardzo wrażliwą osobą lub brać się z nadmiernego stresu. Często przejmujemy się rzeczami, którymi w ogóle nie powinniśmy. Oto 4 przykłady takich sytuacji.

Wygląd

Przywiązujesz dużo uwagi do swojego wyglądu, jednak mimo tego, gdy widzisz innych ludzi na ulicy, wydaje Ci się, że mocno od nich odstajesz. Mają lepsze sylwetki, ładniejsze ubrania, zestawiają je modniej… Stop! Nikt nie będzie patrzał na Ciebie tak krytycznie, jak Ty sama. Dla nikogo nie ma to również znaczenia – serio!

Co myślą o mnie inni?

A co od tego zależy? Jesteś sobą i taka masz być. Nigdy nie zadowolisz każdego i zawsze komuś coś nie będzie odpowiadało. Otocz się więc tymi ludźmi, którzy lubią i akceptują Cię taką, jaka jesteś. Jeśli zbytnio będziesz przejmować się opiniami innych i będziesz próbować się zmienić wedle ich oczekiwań, szybko wpadniesz w błędne koło, bo… nigdy nie zadowolisz każdego!

Czy jestem wystarczająco dobra w tym, co robię?

Gdyby było inaczej, z pewnością dowiedziałabyś się o tym jako pierwsza. Nikt nie ma interesu w tym, by utrzymywać Cię w przekonaniu, że postępujesz dobrze, jeżeli robiłabyś coś nie tak – zwłaszcza w pracy. Przestań więc zastanawiać się nad tym, czy w tym miejscu, gdzie jesteś, znalazłaś się przez przypadek, czy jednak jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu!

Ktoś ma zły humor – to moja wina!

Nie starałaś się dostatecznie, być może powiedziałaś lub zrobiłaś coś, co drugiej osobie sprawiło przykrość. Dla spokoju sumienia możesz oczywiście zapytać, czy masz z tym coś wspólnego. Jeśli usłyszysz, że nie – nie doszukuj się swojej winy, bo na pewno jej nie ma!