w

Jak wzbudzić czyjąś sympatię? Poznaj 5 niezawodnych sposobów!

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Codzienne życie wymusza na nas wiele kontaktów społecznych. Chcąc nie chcąc, aby prawidłowo funkcjonować, musimy umieć zawierać znajomości i budować różnego rodzaju relacje międzyludzkie.

Rozmowa kwalifikacyjna, pozyskiwanie klientów, czy też zwykła chęć załatwienia ważnej sprawy sprawia, że istnieją sytuacje, w których zależy nam na zyskaniu sympatii drugiej osoby.

Jakie proste sposoby pomogą ci uzyskać czyjąś przychylność?

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Zwracaj się do kogoś po imieniu

Jednym z łatwiejszych sposobów na zbudowanie niewielkiej więzi jest zwracanie się do kogoś po imieniu. Używanie tej formy zdecydowanie skraca dystans, a do tego daje rozmówcy uczucie, że rozmawia z kimś bliskim. Mówienie po imieniu może również wywołać pozytywne uczucia u drugiej osoby. Czuje się ona bowiem ważna i zauważona, skoro po krótkiej wymianie zdań zapamiętano jej imię.

Uważnie słuchaj

Pozwolenie komuś na wygadanie się i zapamiętywanie tego, o czym mówi, jest kolejnym zachowaniem, które przypadnie do gustu niemal każdemu. Jeśli dodatkowo podczas następnego spotkaniu zapytasz o rzeczy, o których ostatnio się dowiedziałaś, dasz jasny znak, że traktujesz drugą osobę poważnie. Twój rozmówca poczuje się znakomicie wiedząc, że pamiętasz o jego sprawach i będzie darzyć cię większą sympatią.

Zadawaj pytania

Nie ma nic lepszego przy próbach „połechtania” czyjegoś ego, jak okazanie mu żywego zainteresowania. Zadając pytania pozwalasz na rozwinięcie się dyskusji i pogłębiasz z kimś kontakt. Oprócz tego dajesz swojemu rozmówcy odczuć, że jest godny uwagi, co sprawia, że ma chęć przebywania w twoim towarzystwie.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ

Dostosuj sposób mówienia

Ludzie lubią przebywać wśród osób podobnych do siebie. Jeśli zależy ci na wzbudzeniu czyjejś sympatii dobrym sposobem będzie „dostrojenie się” do jego sposobu mówienia i zachowania. Mając do czynienia z osobą głośną i wyluzowaną pozwól sobie na podobną swobodę. Jeśli jednak prowadzisz ważną rozmowę z kimś mocno zachowawczym, bądź opanowana i zmniejsz swoją gestykulację.

Mów subtelne komplementy

Mówienie komplementów jest jednym z popularnych sposobów na zyskanie czyjejś przychylności, jednak należy pamiętać, że nie chodzi o bycie nieszczerym. „Podlizywanie się” i szukanie każdej okazji, aby powiedzieć komuś coś miłego, przez większość osób nie zostanie odebrane pozytywnie.

Chcąc sprawić komuś przyjemność zastanów się więc co naprawdę podoba ci się w danej osobie i postaw na szczerość.

REKLAMA | DALSZA CZĘŚĆ STRONY PONIŻEJ