w

Jak wzbudzić czyjąś sympatię? Poznaj 5 niezawodnych sposobów!

Codzienne życie wymusza na nas wiele kontaktów społecznych. Chcąc nie chcąc, aby prawidłowo funkcjonować, musimy umieć zawierać znajomości i budować różnego rodzaju relacje międzyludzkie.

Rozmowa kwalifikacyjna, pozyskiwanie klientów, czy też zwykła chęć załatwienia ważnej sprawy sprawia, że istnieją sytuacje, w których zależy nam na zyskaniu sympatii drugiej osoby.

Jakie proste sposoby pomogą ci uzyskać czyjąś przychylność?

Zwracaj się do kogoś po imieniu

Jednym z łatwiejszych sposobów na zbudowanie niewielkiej więzi jest zwracanie się do kogoś po imieniu. Używanie tej formy zdecydowanie skraca dystans, a do tego daje rozmówcy uczucie, że rozmawia z kimś bliskim. Mówienie po imieniu może również wywołać pozytywne uczucia u drugiej osoby. Czuje się ona bowiem ważna i zauważona, skoro po krótkiej wymianie zdań zapamiętano jej imię.

Uważnie słuchaj

Pozwolenie komuś na wygadanie się i zapamiętywanie tego, o czym mówi, jest kolejnym zachowaniem, które przypadnie do gustu niemal każdemu. Jeśli dodatkowo podczas następnego spotkaniu zapytasz o rzeczy, o których ostatnio się dowiedziałaś, dasz jasny znak, że traktujesz drugą osobę poważnie. Twój rozmówca poczuje się znakomicie wiedząc, że pamiętasz o jego sprawach i będzie darzyć cię większą sympatią.

Zadawaj pytania

Nie ma nic lepszego przy próbach „połechtania” czyjegoś ego, jak okazanie mu żywego zainteresowania. Zadając pytania pozwalasz na rozwinięcie się dyskusji i pogłębiasz z kimś kontakt. Oprócz tego dajesz swojemu rozmówcy odczuć, że jest godny uwagi, co sprawia, że ma chęć przebywania w twoim towarzystwie.

Dostosuj sposób mówienia

Ludzie lubią przebywać wśród osób podobnych do siebie. Jeśli zależy ci na wzbudzeniu czyjejś sympatii dobrym sposobem będzie „dostrojenie się” do jego sposobu mówienia i zachowania. Mając do czynienia z osobą głośną i wyluzowaną pozwól sobie na podobną swobodę. Jeśli jednak prowadzisz ważną rozmowę z kimś mocno zachowawczym, bądź opanowana i zmniejsz swoją gestykulację.

Mów subtelne komplementy

Mówienie komplementów jest jednym z popularnych sposobów na zyskanie czyjejś przychylności, jednak należy pamiętać, że nie chodzi o bycie nieszczerym. „Podlizywanie się” i szukanie każdej okazji, aby powiedzieć komuś coś miłego, przez większość osób nie zostanie odebrane pozytywnie.

Chcąc sprawić komuś przyjemność zastanów się więc co naprawdę podoba ci się w danej osobie i postaw na szczerość.