w

Związek, który umiera w ciszy.

Kiedy w związku nieustannie dochodzi do kłótni, których nie sposób rozwiązać, każdy z partnerów ma świadomość, że mogą nie spędzić ze sobą świetlanej przyszłości. Związek pełen nieporozumień i niekończących się sporów daje się mocno we znaki, a nieumiejętność dojścia do porozumienia ewidentnie zwiastuje rozstanie. Czy w takim razie pary, które się nie kłócą, tworzą stabilny i przyszłościowy związek? Niestety, nie zawsze tak jest.

Symptomami końca związku wcale nie muszą być kłótnie. Z pozoru dobrana i zgodna para może z dnia na dzień oddalać się od siebie. Co więc jest zwiastunem rozstania w tego typu przypadkach?

Ważne chwile spędzane osobno

Kochające się pary pragną dzielić się ze sobą ważnymi przeżyciami, zarówno szczęśliwymi, jak i smutnymi. Kiedy partnerzy spędzają więc coraz więcej ważnych chwil osobno, staje się to ewidentnym znakiem, że w związku nie dzieje się najlepiej.

Brak zainteresowania

Okazywanie sobie zainteresowania jest kluczową kwestią, która warunkuje powodzenie relacji. Związek, w którym co prawda nie dochodzi do kłótni, ale nie pada również zwykłe pytanie „jak ci minął dzień?” może z dnia na dzień gasnąć i chylić się ku upadkowi. Brak zainteresowania drugą osobą świadczy bowiem o tym, że przestaje ona być dla nas tak ważna jak kiedyś.

Brak tęsknoty

Długa rozłąka nie stanowi żadnego problemu i nie wywołuje uczucia tęsknoty? Jeśli ktoś nie ubolewa nad brakiem towarzystwa swojego partnera lub partnerki może to być sygnał, że jest z nim nie z miłości lecz… z przyzwyczajenia. Kiedy nie ma znaczenia czy jest się razem czy osobno, istnieje duże prawdopodobieństwo, że związek nie przetrwa próby czasu.

Niechęć do tłumaczenia nieporozumień

Nawet zażarte kłótnie nie są tak niepokojącym sygnałem jak zwykła obojętność. Kiedy więc miejsce emocjonalnych sporów zajmuje brak reakcji na słowa partnera, może to świadczyć o coraz mniejszym zaangażowaniu w relację. Nawarstwienie się problemów w połączeniu z obojętnością na uczucia drugiej osoby to z kolei prosta droga do rozstania.