w

Wasz związek się psuje? Wprowadźcie te zasady!

Relacje międzyludzkie to jedna z najbardziej skomplikowanych rzeczy na świecie. Nawet najbardziej zgodne pary czasem kłócą się i może wydawać się, że wszystko chyli się ku końcowi. Czujesz, że oddalacie się od siebie i coś się psuje?

Słowa mają moc – od nich zacznijcie. Rozmawiajcie i wyjaśniajcie sobie wszelkie nieporozumienia.

Na co dzień mówcie sobie również tych kilka rzeczy!

fot. materiał prasowy

Jak się dziś czujesz?

Nawet tak proste i z pozoru banalne pytanie sporo zmienia. Pokazujesz bowiem, że druga połówka nie jest Ci obojętna i naprawdę interesuje Cię, jak się ma. Wyrażasz w ten sposób również troskę, a to jeden z fundamentów związku.

Na co masz ochotę?

Bywa, że jesteśmy egocentryczni, przez to zaniedbujemy drugą połówkę. Dlatego jedną z rzeczy, którą powinniśmy powtarzać każdego dnia (nie tylko wtedy, gdy atmosfera jest napięta), jest właśnie pytanie o to, na co partner/ka ma ochotę. Proste, a przekazuje wiele.

Kocham, przepraszam, dziękuję!

Od tego w zasadzie należałoby zacząć. Te trzy słowa (niekoniecznie wypowiadane naraz ;)) to podstawa wszelkich podstaw. Okazywanie uczuć to jedno, ale równie ważne jest spontaniczne podkreślanie ich również słowami. Na wagę złota jest również umiejętność przepraszania i dziękowania – nie tylko za wielkie rzeczy!

Chcę poznać Twoje zdanie

Niezależnie od tego, czy chodzi o wybór mebli, czy posiłku na kolację. Pytanie partnera o zdanie podkreśla, że się z nim liczysz i decyzje, nawet te małe, podejmujecie jako para wspólnie.

Rozmawiajcie, doceniajcie się i komplementujcie – to scala związek lepiej, niż cokolwiek innego!