w

3 typy kobiet, które przerażają mężczyzn. Po prostu się ich boją

Oni się do tego nie przyznają, a one czasem zupełnie nie zdają sobie z tego sprawy. Niemniej, istnieją typy kobiet, których mężczyźni naprawdę się boją.

W rzeczywistości swój strach odwracają w drugą stronę, mówiąc o kobietach wiele słych rzeczy. No cóż, strach ma wielkie oczy, a mężczyźni w wielu przypadkach nie dorośli jeszcze do spojrzenia na świat oczami dorosłego człowieka. Bo co jest najlepsze na strach? Rozmowa. A o niej nie ma tu mowy.

fot. Canva
Tych typów kobiet boją się mężczyźni. / Canva

Jakich typów kobiet boją się mężczyźni?

Pretensjonalnych i lubiących konfrontacje

Ohooo, który facet lubi konfrontować swoje zdanie z partnerką? Żaden. Mężczyźni chcą po prostu świętego spokoju, dlatego jeśli ich kobieta chce rozmowy, wielu z nich klasycznie robi unik, wycofuje się.

Obawiają się i zakładają z góry, że będą pretensje o byle co. A przecież kobiety chcą czasem porozmawiać o planach na przyszłość, może coś je trapi i chcą się wygadać. W końcu świetnie mieć w partnerze nie tylko kochanka, ale również najlepszego przyjaciela.

Odważnych kobiet

Kobiety od lat udowadniają, że potrafią wykonywać męskie zawody, nawet lepiej niż sami mężczyźni. Jeśli więc kobieta staje się lepsza od faceta w jeździe samochodem, pilotowaniu samolotu lub inżynierii budowlanej, mężczyźni czują mocną konkurencję. Podobnie, jeśli kobieta staje się szefem mężczyzny.

Który samiec alfa chciałby mieć nad sobą szefową w wersji blond, która potrafi dać niezłą reprymendę? Żaden, dlatego też wciąż walczymy o równouprawnienie, także pod względem zawodowym. Na stanowiskach kierowniczych wciąż jest znacznie mniejsza ilość kobiet, niż mężczyzn. To jeden z powodów.

Kobiet niezależnych

A jest ich coraz więcej. Nie uzależniają swojego szczęścia od posiadania u boku mężczyzny. Nie muszą spełniać oczekiwań presji społecznej i udowadniać, że szczęście daje facet i dziecko. Realizują się za to zawodowo, świetnie zarabiają, biorą kredyty, jeżdżą po całym świecie i spełniają marzenia.

Mężczyzna przestaje być ich definicją szczęścia, a jeśli okazuje się, że spotkały nieodpowiedniego, nie boją się od niego odejść. Mężczyźni zaś nie mogą znieść, że nie płaczą po rozstaniu, tylko podnoszą głowę, poprawiają koronę i idą dalej. W stronę szczęścia.