w

Te rzeczy zrujnują Waszą przyjaźń

Tyle się teraz czyta na temat związków i tego, dlaczego się rozpadają, a nikt nie zastanawia się nad tym co może doprowadzić do rozpadu przyjaźni.

Przyjaźń, tak samo, jak miłość, jest bardzo ważna w życiu każdego człowieka. Kiedy jesteśmy otoczeni przyjaciółmi, to jesteśmy szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi. Niektórzy powiedzieliby nawet, że przyjaźń jest ważniejsza od miłości, ponieważ jest trwalsza. Przyjaźń, tak samo, jak miłość zmienia się z biegiem czasu. Być może masz przyjaciółkę, z którą za czasów studenckich byłaś nierozłączna, a teraz widujecie się zaledwie dwa razy w roku.

fot. unsplash.com/Sam Manns

Czy przyjaźń można zrujnować, tak samo, jak związek? Okazuje się, że tak. Poniżej przedstawiamy 4 główne powody rozpadu przyjaźni.

Jest toksyczna

Dokładnie tak samo jak toksyczny może być związek. Twoja przyjaciółka wydaje się czerpać od Ciebie energię potrzebną jej do życia. Dzieje się tak, kiedy to Ty jesteś ciągle Tą stroną, na której trzeba polegać i nie dostajesz nic w zamian.

Macie różne wartości

Być może, z biegiem czasu Twoje wartości i priorytety stały się bardziej dojrzałe, natomiast poglądy Twojej przyjaciółki zatrzymały się gdzieś w przeszłości. Obydwie zaczęłyście kroczyć innymi drogami i przyjaźń rozpada się, ponieważ niewiele już Was łączy.

Przyjaźń jest jednostronna

Zaczęłaś odczuwać, że to Ty jesteś tą stroną, która dzwoni, wysyła SMS-y i umawia spotkania. Ogarnia Cię frustracja, kiedy Twoja przyjaciółka nie odpisuje na Twoje wiadomości i w ostatniej chwili odwołuje spotkania. Nie da się utrzymać przyjaźni, jeżeli tylko jedna strona wykazuje zaangażowanie.

Osobiste granice nie są szanowane

Nie da się stworzyć przyjaźni lub związku, kiedy granice jednej strony nie są szanowane. Być może Twoja przyjaciółka przekroczyła już je wszystkie. Ciągle pożycza od Ciebie pieniądze i nie oddaje, a Twojej szafy używa jak swojej. Masz już tego dosyć? I słusznie, chyba nic z tej przyjaźni już nie będzie.