w

Co robić, gdy czujesz, że nie jesteś wystarczająco dobra

Każdy z nas przeżywa takie momenty w swoim życiu, gdy jesteśmy okropni dla siebie samych i nie możemy przestać porównywać się do innych. Niewiele osób jest w stanie powiedzieć o sobie, że są wystarczająco dobre i zasługują na to, aby być kochane, zazwyczaj jest na odwrót.

W społeczeństwie, w którym żyjemy jest położona ogromna presja na to, aby ciągle się rozwijać i stawać lepszym, zarówno w życiu rodzinnym, jak i zawodowym. Nic więc dziwnego w tym, że niektórzy z nas, pod naciskiem tej propagandy rozwoju, zaczynają mieć wrażenie, że nie są wystarczający dobrzy. Kiedy nachodzą nas takie pesymistyczne myśli, jedynym ratunkiem może okazać się szczera rozmowa z sobą samym.

fot. unsplash.com

Te zdania możesz sobie powiedzieć, gdy zaczyna Ci się wydawać, że nie jesteś wystarczająco dobra.

„Jestem wdzięczna, za wszystko, co mam”

Wdzięczność jest potężnym narzędziem, które możemy wykorzystać, gdy nie czujemy się wystarczająco wartościowi. Za często patrzymy na te rzeczy, które chcemy mieć lub na te, których nie mamy i zapominamy o tym co posiadamy. Bądź wdzięczna za to, co masz, a bardzo możliwie, że szybko zobaczysz, że masz naprawdę dużo.

„Moje życie nie zależy od innych”

Pamiętaj, że Twoja samoocena nie powinna zależeć od sukcesów innych ludzi i że jesteś wyjątkowa i niepowtarzalna taka, jaka jesteś.

„Moja przeszłość mnie nie definiuje”

Każdy z nas na którymś etapie życia popełnia błędy. Pamiętaj, że nie możesz pozwolić na to, aby błędy z przeszłości rujnowały Ci Twoją teraźniejszość. Przeszłość powinna pozostać tam, gdzie jest jej miejsce.

„Przyszłość będzie taka, jak ja zechce”

To, co wydarzy się w przyszłości w Twoim życiu jeszcze się nie wydarzyło i pamiętaj, że masz na to realny wpływ. Twoje życie może być takie, jakiego sobie życzysz, wszystko zależy od Ciebie.

„Jestem wystarczająco dobra”

Może życie Cię parę razy zawiodło, ale nie dopuść do tego, że Ty zawiedziesz samą siebie.

„Wiem, że robię wszystko dobrze”

Skoro Ty to wiesz, to nie potrzebujesz opinii innych.

„Nie jestem idealna, ale lubię to, jaka jestem”

Nie ma ludzi idealnych. Gdybyśmy wszyscy byli idealni to wszyscy bylibyśmy tacy sami. Świat jest pełen wyjątkowych osób, a wśród nich jesteś Ty.