w

Samotność w związku

Razem, a jednak osobno – tak wygląda wasza codzienność? W niektórych sytuacjach to nieuniknione, na przykład w relacji na odległość lub gdy oboje pracujecie w zasadzie całymi dniami.

Jeżeli jednak czasu dla siebie macie w teorii sporo, jednak w praktyce “każde sobie rzepkę skrobie”, coś jest nie tak. Samotność w związku – z czym wiąże się to w dłuższej perspektywie?

Samotność w związku. / pexels.com/@mbardo

Ochłodzenie uczuć

Jednym z najważniejszych fundamentów związku jest wspólnota: spędzanie czasu razem, wspólne realizowanie zainteresowań i szukanie nowych doznań. Jeżeli jednak każdy spełnia się w tej kwestii we własnym zakresie, cierpi na tym przede wszystkim poczucie więzi między wami. Tym samym bliskość zaczyna się drastycznie kurczyć, a uczucia między wami słabnąć.

Czytaj także  Sygnały, że Twój związek się rozpada

Predysponowanie do zdrady

Masz partnera obok, jednak czujesz się samotna. Nie wychodzicie nigdzie razem, na Twoje prośby on reaguje z wyraźną łaską i niechęcią, Ty również jesteś już coraz mniej skora do sprawiania mu przyjemności. Właściwie zamiast w związku, czujesz się przez to coraz bardziej jak w więzieniu. To prosty krok do zdrady – podświadomie zaczniecie szukać możliwości realizacji przy kimś, kto okaże zainteresowanie i da poczucie bliskości.

Obniżenie poczucia własnej wartości

W życiu bywa różnie i nawet najbardziej zgodne pary mogą z czasem przestać się dogadywać. Ustalenie przyczyn takiego stanu rzeczy nie jest proste, a czasami staje się wręcz niemożliwe, jeśli jest już między wami przepaść. Pozostawanie w takim związku najczęściej odbija się negatywnie na poczuciu swojej wartości: w końcu na pewno coś jest ze mną nie tak, skoro on się ode mnie odsunął tak daleko…

Zastanówcie się, czy konflikty i nieporozumienia między wami można jeszcze rozwiązać. Jeśli nie – pomyślcie nad tym, czy zdrowiej dla was obogja nie będzie wówczas, gdy podziękujecie sobie za wspólny czas i pójdziecie każde swoją drogą.