w

Samotność nie taka straszna. Co możesz zyskać będąc singlem?

Dzielenie życia z drugą osobą to coś, do czego dąży większość z nas. Mimo wielu pozytywnych aspektów, które daje szczęśliwy związek, bycie singlem również może przynieść nam wiele korzyści.

Czasami zdecydowanie lepszym wyborem jest bycie przez pewien czas samemu, niż wiązać się z kolejną niewłaściwą osobą.

Jakie korzyści możesz czerpać z bycia singlem?

Poznanie samego siebie

Czas, w którym nie jesteś z nikim związana, jest świetną okazją do zastanowienia się czego tak naprawdę chcesz od życia. Zamiast usilnie szukać miłości warto zastanowić się, co możesz zrobić sama dla siebie, aby poczuć się szczęśliwa.

Twoje szczęście nie musi być bowiem uzależnione od posiadania drugiej połówki. Znając swoje potrzeby i potrafiąc żyć w pojedynkę w odpowiednim czasie będziesz potrafiła stworzyć prawdziwie satysfakcjonujący związek.

Odkrycie swoich pasji

Mimo że bycie z kimś w związku nie odbiera możliwości realizacji swoich pasji, bardzo często zdarza się, że romantyczne chwile wygrywają z rozwijaniem tego, co jest dla ciebie istotne. Natłok codziennych obowiązków i chęć spędzenia czasu z ukochaną osobą prowadzą do tego, że nawet ulubione zainteresowania mogą pójść w zapomnienie.

Kiedy jesteś singlem możesz przypomnieć sobie co sprawia ci radość lub odkryć nowe pasję, dzięki którym twoje życie stanie się radosne i pełne wrażeń.

Poukładanie spraw z przeszłości

Odpoczynek od miłosnych uniesień to najlepszy sposób na poukładanie spraw z przeszłości, które ciągle leżą ci na sercu. Jeśli z jakiś powodów twoje relacje (zarówno te miłosne, jak i rodzinne, czy przyjacielskie) były pełne niepowodzeń, masz teraz czas, aby zastanowić się, co było tego przyczyną.

Być może otaczałaś się niewłaściwymi ludźmi, a może sama przejawiałaś zachowania, które niszczyły twoje znajomości?

Otwarcie się na nowe doświadczenia

Będąc singlem masz świetną okazję do zdobywania nowych, wspaniałych doświadczeń. Nie musisz dostosowywać się do drugiej osoby i dążyć do kompromisów podczas realizacji swoich marzeń.

Możesz wykorzystać ten czas na inwestowanie w siebie i cieszenie się zdrowym egoizmem.